A Napi.hu összefoglalta, hol van ma Magyarországon a legtöbb álláskereső, és mely megyékben van a legnagyobb kereset az új munkaerőre. A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat adatai szerint októberben 277 771 ember nem talált munkát. Köztük több mint a fele szakképzetlen és maximum gimnáziumot végzett.
A nyilvántartott álláskeresők száma Kelet-Magyarországon a legnagyobb, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében 34 874 fő keres munkát, Szabolcsban 28 445-en, Hajdú-Biharban pedig 24 159 fő. A második leginkább érintett terület az Pest megye 24 829 fővel, illetve Budapest 22 540 fővel.
Ahol lehet dolgozni
Van viszont legalább 93 ezer betöltetlen álláshely az országban, ráadásul a legtöbbet pont azokban a megyékben hirdették meg, ahol a legtöbben keresnek állást. Így például Borsodban 6565 álláshely áll betöltetlenül, Szabolcsban 6429, Hajdú-Biharban pedig 8907. Budapest természetesen továbbra is szívja fel a munkaerőt, októberig 21 635 pozícióra kerestek munkatársat.
A lap megjegyzi, hogy az új munkahelyek többsége még mindig az állami támogatások segítségével jön létre, 56,3 százalékhoz kértek támogatást, a támogatás nélküliek jelentős része pedig a közép-magyarországi régióban születnek (22,2%).
Nem feltétel a diploma
A nem támogatott állások az ipari foglalkozású, a mechanikai gép-összeszerelő, az egyéb, máshova nem sorolható egyszerű szolgáltatási és szállítási foglalkozású, és a bolti eladó foglalkozásokra vonatkoztak, ide keresték a legtöbb embert.