2008-ban, a világgazdasági válságot megelőző hitelezési boom végén, közel 44 ezren dolgoztak a hitelintézetekben. Ezt hirtelen törés követte, a válság első teljes évében, 2009-ben mintegy 4 ezer munkavállalót építettek le, majd egy év stagnálás után a szektor 2014-re további 2200 fővel zsugorodott - írja a Világgazdaság.
A második elbocsátási hullámhoz jelentős mértékben hozzájárult, hogy a 2010-ben megalakult második Orbán-kormány tartósan több százmilliárd forinttal növelte a szektor közterheit. A leépítéssel párhuzamosan a hitelintézetek fiókokat zártak be, és jelentősen emelték a szolgálatatásaik díjait.
Most viszont vége a leépítéseknek a hitelintézeti szektorban; hétszáznál több állást hirdetnek a bankok a Világgazdaság cikke szerint. A Budapest Bank honlapján közel kétszáz álláshirdetés található, az UniCredit 112, az Erste Bank 88, míg a KandH 76, a Citibank 73, a legnagyobb piaci részesedéssel rendelkező OTP Bank pedig 47 pozíciót hirdet. A cikk szerint a CIB, az FHB és a Raiffeisen is mintegy negyven betöltetlen állást hirdet.