A kulisszák mögött
Az események magyarországi házigazdája, a Colabs Startup Center által szervezett, fiatal vállalkozókról szóló filmvetítésre csaknem 400 diák volt kíváncsi. A diákok további három napon keresztül betekintést nyerhettek a legsikeresebb magyar startup vállalkozások kulisszái mögé, megismerve csaknem 10 cég indulását és mindennapjait.
Fogadta őket a tavaly 14 millió dollár befektetést vonzó, globálisan 15 millió felhasználóval rendelkező Prezi.com. Találkoztak a Ustream-mel, amelynek élő streaming platformját 50 millióan nézik havonta. Meglátogatták a LogMeIn-t, mely 2009-ben tőzsdére lépett amerikai NASDAQ-on és mára elérte az évi 140 millió dollár árbevételt. Olyan céggel is személyes közelségbe kerülhettek mint az Intel partner WebcamLaboratory vagy éppen az elmúlt hetekben kockázati tőkebefektetéshez jutott Remagine Technologies.
A program harmadik elemeként a világszerte 130 városban párhuzamosan zajló Startup Weekenden több mint 20 ötletből 8 projektet dolgozott ki az a kreatív fiatalokból álló közösség az elmúlt hétvégén.
Az elkészült munkák prezentációit szakmai zsűri értékelte, melyben Kovács Zoltán a Kirowski társalapítója, Gerő Viktor a Vatera korábbi vezérigazgatója, Grósz Judit a Microsoft platformfejlesztési igazgatója és Glenn Thomas amerikai szériavállalkozó vett részt.
A Privátbankár.hu sorozatot indított, melyben azokat a fiatal vállalkozókat, most indult/induló cégeket mutatja be, akik a nehéz gazdasági körülmények ellenére tudnak sikereket felmutatni. Ez az a réteg, aki rendelkezik azokkal a képességekkel – és lassan tapasztalattal is –, melyek egy sikeres vállalkozás menedzseléséhez szükséges a XXI. század Európájában. Fiatalok, kreatívak és van bátorságuk. Mi számukra a siker, hogyan jutottak oda, ahova és milyen motivációk mozgatják őket? Ezekre a kérdésekre keressük velük a választ. A sorozat eddig megjelent részei >>> |
"Évekre előre elláttak minket ötletekkel"
A megmérettetésen a legjobbnak a Sopreso projekt bizonyult. Alkalmazásuk lehetővé teszi, hogy a résztvevők bármilyen mobil eszközzel csatlakozzanak a prezentációkhoz, így az hagyományosan egyirányú előadások helyett valós idejű közösségi kommunikáció jöhet létre, mely során az előadók eddig sosem látott mennyiségű információt szerezhetnek a közönségüktől.
“Érdekes volt látni, ahogy a mentorok pillanatok alatt rendkívüli éleslátással felmérték a projektünket, és eszméletlen jó új funkciókat javasoltak, ellátva minket évekre ötletekkel.” - mondta Pál Dénes, a Sopreso egyik alapítója. A győztes a globális döntőben egy san francisco-i és egy rio de janeiro-i szakmai utazásért, valamint 15 ezer dollár értékű szakmai támogatásért száll csatába.
„Kiugró lehetőség ez egy hazai kis csapatnak még akkor is, ha az ötlet nem a milliárd dolláros kategória. A lényeg az, hogy lássák: manapság kis erőforrásokkal is nagy dolgok vihetők véghez. Ez a startup lényege!” - mondta Nagy Péter a Colabs társalapító-igazgatója.