Ez nagyjából 1 millió ember földjének értékét csökkentené és tenni lehetetlenné, hogy eladja. Horváth Gábor, a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége (MOSZ) főtitkára szerint az új rendszerben a korrupciós veszélye is nagyobb ("ez ma már evidens").
Jelentősen, 1,5 százalékkal csökken a magyar GDP a harmadik negyedévben tavalyhoz és 0,2 százalékkal az előző negyedévhez képest. Korrigálni kellett az előző adatot is. A visszaesés egyik fő oka az aszály, és a mezőgazdaság gyenge teljesítménye volt.
A KSH gyorsbecslése szerint Magyarország bruttó hazai terméke a harmadik negyedévében 1,5 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához viszonyítva. A nemzetgazdaság ágazatainak fele stagnált.
Az információ, kommunikáció, a szálláshely-szolgáltatás, vendéglátás és az építőipar nemzetgazdasági ág teljesítménye növekedett. A visszaesést jelentősen befolyásolta a mezőgazdaság teljesítménycsökkenése. Az ezévi aszálykároknak köszönhetően egyrészt korrigálni kellett a GDP 2. negyedévi adatát, másrészt az aszály módosította más nemzetgazdasági ágak 3. negyedévi enyhe pozitív irányú elmozdulását.
A szezonálisan és naptárhatással kiigazított adatok szerint az előző negyedévhez viszonyítva 0,2 százalékkal csökkent a bruttó hazai termék. A becslés korlátozott információs bázisra épül, így a végleges adatok a gyorsbecslésben közöltektől eltérhetnek.
A KSH közleményére reagálva a Nemzetgazdasági Minisztérium azt írta, hogy a magyar gazdaság továbbra sem tudott elszakadni az alapvetően nemzetközi trendek által jelzett növekedési pályától. A részletes adatokat a KSH csupán december 7-én ismerteti, így a gazdasági teljesítmény pontos szerkezete nem ismert.
Az azonban a tárca szerint bizonyos, hogy az aszálykárok következtében a termelési oldalt jelentősen befolyásolta a mezőgazdaság teljesítménycsökkenése. A felhasználási oldalon valószínűleg továbbra is a nettó export jelentett jelentős, növekedéshez való hozzájárulást.