A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a MAGYAR PLASTIROUTE Forgalomtechnikai Kft., a Solinwest 2000 Ipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft., a Szabolcs-Mag 98 Kereskedelmi és Szolgáltató Kft., a „TRANSIT-SPEED” Fuvarozó és Kereskedelmi Kft. vállalkozásokkal és Bacsó István egyéni vállalkozóval szemben 2014. november 4-én – több vállalkozásnál előzetes értesítés nélküli helyszíni vizsgálatok egyidejű megtartása mellett – versenyfelügyeleti eljárást indított.
Feloszthatták a sószóró-piacot
A GVH észlelte, hogy a vállalkozások 2012-től napjainkig az útszóró só és egyéb csúszásmentesítő anyagok beszerzésére kiírt magyarországi közbeszerzéseken a beadandó árakról egyeztetéseket folytattak és a pályázatokat felosztották egymás között.
Az eljárás alá vont vállalkozások a fenti magatartásukkal valószínűsíthetően megsértették a versenytörvény és az Európai Unió működéséről szóló szerződés versenykorlátozó megállapodás tilalmára vonatkozó rendelkezéseit.
Még nem biztos, hogy elkövették a jogsértést
Az előzetes bejelentés nélküli helyszíni vizsgálat lehetőségét a GVH számára a versenytörvény biztosítja. A versenytörvény rendelkezései értelmében a helyszíni szemléhez előzetes bírósági jóváhagyás szükséges.
A versenyfelügyeleti eljárás megindítása nem jelenti annak kimondását, hogy a vállalkozások a jogsértést elkövették. Az eljárás a tények tisztázására és ezen keresztül a feltételezett jogsértés elkövetésének bizonyítására irányul.
A törvény szerint az eljárás lefolytatására biztosított időtartam 6 hónap, amely – az ügy bonyolultságától függően – két alkalommal 6 hónappal meghosszabbítható.
Négy cég és egy vállalkozó - láttunk már ilyet
Nemrég szintén négy cég és egy vállalkozó ellen indított eljárást a Versenyhivatal, azt gyanítják, hogy Kazincbarcikán felosztották egymás között a közpénzből megvalósuló építkezéseket. Részletek >>