Túl magas a rezsiszámla? Pedig éves szinten jelentős összeget spórolhat meg cége, ha egy kicsit tudatosabban tervez és jól átgondolja azt is, hogyan foghatná meg a korszerűtlen energetikai megoldások miatt elfolyó forintokat. Belegondolt például abba, hogy nem mindegy, milyen napszakban dolgoznak a legtöbbet? És gondolt már arra, hogy mennyit jelent, ha a kollégái is környezettudatosabban állnak neki a napi teendőknek? Összeszedtünk néhány tippet a környezettudatosság és az energiatakarékosság jegyében.
1. Használjon energiatakarékos eszközöket!
Talán túl evidens már ez a tanács, de nem árt újra és újra felidézni, hogy a mai műszaki cikkek már sokkal nagyobb energiahatékonyságra képesek, mint elődeik. Lehet, hogy eljött az idő lecserélni a régi eszközparkot? Egyes nyomtatók, számítógépek vagy nagyobb berendezések akár 50 százalékkal több energiát is képesek használni a korszerűbb társaiknál. Érdemes lehet figyelni, hogy milyen energetikai besorolás alá esnek a vásárolni kívánt munkaeszközök és esetleg a hatékonyabb mellett dönteni – az esetlegesen magasabb vételár hamar megtérülhet az alacsonyabb fogyasztással.
2. (Ne csak) az utolsó kapcsolja le a villanyt!
Gyakran észre sem vesszük, hogy feleslegesen ég a lámpa az irodában vagy bekapcsolva maradnak a gépek. Nagyon fontos, hogy mindenki megtanulja: a nap végén kapcsoljuk le a számítógépeket, és ha kimegyünk egy irodából vagy egy szobából, kapcsoljuk le a lámpát, ha már nincs ott senki. Akkor meg ne is használjuk feleslegesen az égőket, ha egyébként szépen bevilágítja a nap a helyiséget és semmi szükség a mesterséges fényre. Feltöltött a laptop és a mobil? Ne felejtsük el kihúzni a töltőket, különben csak pazaroljuk az energiát. Ha ennél is tovább akarunk menni, állítsuk be a gépeken és mobileszközökön az automatikus energiatakarékos üzemmódot, hogy az inaktív idő elteltével magától váltson ebbe az üzemmódba.
3. Cserélje le az égőket!
Nem csak azzal spórolhatunk, ha időben lekapcsoljuk az égőket, hanem azzal is, ha megfelelőt választunk. Manapság már a nagy fényerővel bíró LED-lámpák ára is egyre alacsonyabb, akár már fél év alatt is megtérülhet a befektetésünk. A komolyabb fényszórókból is létezik már modern változat, ráadásul az izzók élettartama is sokkal kedvezőbb a hagyományos társaiknál.
4. Ne legyen kitéve az időjárás viszontagságainak!
Senki sem szereti az utcát fűteni vagy éppen a semmiért pörgetni a légkondicionálót. Főleg azoknál a cégeknél jelenthet egy-egy ajtó- vagy ablakrés komoly pénzkiesést, amelyek szélsőségesebb időjárással rendelkező régiókban vannak. Ki-be jár a levegő az ajtó alatt? Zárja le a réseket, használjon páraelzáró szalagokat. Ha hűtjük az irodát, csukjuk be az ablakokat, de ne feledkezzünk meg a függönyök és sötétítők, hővédő fóliák jótékony hatásairól sem. Tekerjük le a termosztátot a nap végén, hiszen az éjszaka megspórolt energia év végén jelentős megtakarítást jelenthet.
5. Használja a megújulók erejét!
Ma már egyáltalán nem számít luxusnak, ha napenergia segítségével állítjuk elő a szükséges energia egy részét, ezzel komoly tételt lefaragva a rezsiszámlából. A kisebb teljesítményű kollektorokhoz és háztartási méretű kiserőművekhez (napelemek) még csak nagy átalakításokra sincs szükség. Ha pedig attól tartanánk, hogy nem fér bele a költségvetésünkbe a rendszer kialakítása, akkor érdemes körülnézni, hogy milyen pályázati lehetőségek vannak. (link: //privatbankar.hu/kkv/faragjuk-az-aramszamlat-igy-lehet-sajat-napelemes-rendszerunk-298305)
6. Forduljon szakértőhöz!
Ha szakértő segítséggel áttekintjük a számláinkat, szerződéseinket, megvizsgáljuk berendezéseinket, épületeinket, a vizsgálatért fizetendő díj sokszorosát spórolhatjuk meg a hiányosságok orvoslásával. A fogyasztási szokásaink áttekintésétől a hőkamerás diagnosztikáig számos eszközzel segíthetnek a spórolásban a szakemberek. (link: //privatbankar.hu/kkv/sporoljon-okosan-hogyan-csokkentheti-hatekonyan-a-ceges-rezsit-298107)
+1. Nem mindegy, kitől szerezzük be a villamos energiát!
Már több mint 10 éve választhatnak szabadon a magyar cégek villamosenergia-kereskedőt. Ez azt jelenti, hogy maguk dönthetnek arról, kinek a szolgáltatásait veszik igénybe – és persze kitől kapnak mindezért számlát. Váltani meglehetősen egyszerű folyamat és meghökkentően sokat lehet vele spórolni anélkül, hogy bármilyen beruházást kellene végrehajtanunk. Korábbi cikkünkben körüljártuk, mely vállalatoknak érdemes megfontolni a váltást, majd azt is összefoglaltuk, mi alapján választhatjuk ki a legmegfelelőbb kereskedőt. A váltás pofonegyszerű – a teendőket itt foglaltuk össze.
Tegyen egy próbát és kérjen ajánlatot az MVM Partnertől! A 2002-ben alakult MVM Partner Zrt. Magyarország egyik legnagyobb energiakereskedője, a hazai energiapiac meghatározó szereplője. A nemzeti tulajdonú MVM Csoport tagjaként a legbiztonságosabb, legmegbízhatóbb energiakereskedő ellátásbiztonság szempontjából. Kedvező árú szolgáltatásaival hozzásegíti a vállalkozásokat versenyképességük növeléséhez, költségeik csökkentéséhez, mindemellett pedig valamennyi ügyfelének segítőkész, szakértő munkatársakból álló személyes kapcsolattartó áll a rendelkezésére. Az energiakereskedelmen és -értékesítésen túl energetikai szolgáltatásaival régóta segítséget nyújt az energiafelhasználás optimalizálásában is. online: energiaportal.mvmp.hu telefonon: +36 40 300 200 e-mailen: energiatudatossag@mvmp.hu |
(x)