Stabilról negatívra rontotta India "BBB" hitelosztályzatának kilátását a Fitch Ratings, két hónappal azután, hogy a másik hitelminősítő, az S&P is hasonló lépésre szánta el magát. India GDP-je csupán 5,3 százalékkal nőtt az első negyedévben, ami kilenc éve a legkisebb bővülés volt. Az új-delhi kormány egyre nagyobb ellenállásba ütközik az ellenzék és a társadalom részéről.
A Fitch döntését egyebek között azzal indokolta, hogy az "elengedett költségvetés" miatt jelentősen nőtt az ország GDP-arányos államadóssága, és ez akár az ország hitelbesorolásának a rontásával is járhat. A hitelminősítő azzal számol, hogy a folyó költségvetési év végére az államadósság a GDP 66 százaléka lesz. Ez jóval magasabb a befektetési kategórián belül legalacsonyabbnak számító "BBB" hitelosztályzattal rendelkező országok 39 százalékos átlagának. India GDP-je csupán 5,3 százalékkal nőtt az első negyedévben, ami kilenc éve a legkisebb bővülés volt.
A Fitch azzal számol, hogy India gazdasága 6,5 százalékkal nő a 2013. márciusával lezáródó költségvetési évben az egy évvel korábbi 7,5 százalék után. A Fitch minősítésével India már csak egy fokozatra van a befektetésre nem ajánlott kategóriától. Ha tovább romlana a besorolás, akkor az ázsiai ország lenne az első a BRIC-országok közül, amelyiket nem ajánlanak befektetésre. Múlt héten a Standard and Poor’s helyezte kilátásba, hogy bóvli kategóriába rontja India szuverén adósbesorolását.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Az amerikai elnök által bejelentett új vámintézkedés óriási nehézséget jelent Európának és katasztrófa az Egyesült Államoknak – jelentette ki François Bayrou francia miniszterelnök, aki szerint az amerikai elnök szövetségesei ellen fordult.
A Fitch Ratings azzal a várakozásával indokolva a döntést, hogy a továbbiakban is folyamatosan gyengül a kínai közfinanszírozási helyzet, és emiatt gyors ütemben emelkedik az államadósságteher.
A spanyol kormányfő 14,1 milliárd euró értékű cselekvési tervet ismertetett Madridban, amelynek célja, hogy enyhítse az amerikai elnök által bejelentett importvámok negatív hatásait a dél-európai országban.