Tarlós István főpolgármester sajtótájékoztatója. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt |
Várhatóan jövő szerdai rendkívüli ülésén dönthet a 2024-es budapesti olimpiai pályázat visszavonásáról a Fővárosi Közgyűlés - közölte Tarlós István főpolgármester. Tarlós István elmondta, a visszavonásról a kormány, a Fővárosi Közgyűlés és a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) határoz; a kormány már meghozta a döntését, az utóbbi két testület ezután hozza majd meg.
Népszavazás egy ügyről = kommunikációs zűrzavar?
A főpolgármester szerint az egység "ilyen mértékű" megbomlásával és a most létrejött "kommunikációs zűrzavarral" nincs értelme pályázni az olimpiarendezésre. Megjegyezte, sikerült az országról egy olyan hamis képet kialakítani, mintha a magyarok általában ilyenek lennének, hogy egy ilyen kérdésben sem tudnak egységre jutni.
Kérdésre válaszolva elmondta, hogy a visszalépés akkor válik hivatalossá, amikor MOB és a főváros levélben értesíti a döntésről a Nemzetközi Olimpiai Bizottságot.
Mi van a pénzzel?
Tarlós István úgy fogalmazott, hogy a főváros "egy fillért nem költött az olimpiára, egyetlen egy szerződést nem kötött, egyetlen egy számlát nem fizetett ki, és egyetlen egy megrendelést nem adott fel". A kormánnyal való megállapodás alapján, az olimpiai pályázattal kapcsolatos munkát végző gazdasági társaság tőkealapjába "beszállt" 200 millió forinttal a főváros közgyűlési döntés alapján. Erről az elszámolást meg is kérték - mondta a főpolgármester.
Szólt arról is, hogy az olimpia kapcsán az egyesek által "megelőlegezett" korrupció esetében a Dagály létesítményének az állítólagos négyszeres költségemelkedése kerül szóba, de - mint mondta - "ez egyszerűen nem igaz". Arról van szó, hogy volt egy költségbecslésen alapuló ár a kezdetkor, ami egy sokkal kisebb, más műszaki tartalommal tervezett létesítményre vonatkozott. Amit megépítettek, az pont annyiba került, mint amennyibe szerződést kötöttek rá - mondta Tarlós István.