![]() |
MTI Fotó: Sóki Tamás |
Kovács Zoltán elmondta, a magyar hatóságok a szerb határszakaszon alkalmazott eszközökkel megpróbálják elejét venni, hogy illegális migránsok tömegei az országon keresztül ellenőrzés nélkül jussanak az unió belsejébe.
Idén több mint 200 ezer migráns érkezett Magyarországra, és közülük több mint 172 ezren menedékkérelmet nyújtottak be. |
A kormány Csongrád és Bács-Kiskun megye után további négy, Baranya, Somogy, Zala és Vas megyére terjesztette ki a tömeges migráció okozta válsághelyzetet.
A kormányszóvivő szerint a horvát menekültügyi rendszer egy nap alatt összeomlott, miközben "Magyarország már kilenc hónapja állja a sarat".
Az ideiglenesen lezárt röszkei, illetve ásotthalmi átkelőkkel kapcsolatban Kovács elmondta, mindkét ország elemi érdeke, hogy a határforgalom minél előbb helyreálljon.
A magyar hatóságoknak azonban garanciát kell kapniuk arra, hogy a szerb rendőrök távol tudják tartani a migránsokat a határátkelőhelyektől.
Péntekre már kész lesz egy szakasz
Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója elmondta, az ország mindent megtesz a magyar és így a schengeni határok megvédése érdekében. Már megkezdődött erők átcsoportosítása a horvát határszakaszra. Hatszáz katona már megérkezett, pénteken további ötszázan, a hétvégén pedig hétszázan kezdik meg az ideiglenes biztonsági határzár építését. A leginkább veszélyeztetett szakaszokon, mintegy 41 kilométeren már pénteken elkészül a határzár.