Valószínűtlen, hogy a Fitch a befektetési kategóriába emeli Magyarország hitelbesorolását, mielőtt a gazdaság több jelét adja a potenciális növekedési képességnek, továbbá a jegybanki politika területén is gondok lehetnek. A cég egyik vezetője, Matteo Napolitano szerint nagyon nehéz lenne a magyar besorolást befektetési kategóriájúvá minősíteni, mielőtt a potenciális növekedést illetően nem mutatkozik valódi javulás.
A Fitch amiatt is aggódik, hogy a magyar jegybank élén bekövetkező változás a monetáris politikában is unortodox eszközöket hoz, tükrözve a magyar kormány által gyakran alkalmazott nem konvencionális megoldásokat. Ugyanakkor arra számítanak, hogy a jegybank az új vezetés alatt is visszafogott magatartást tanúsít majd.
A Fitch tavaly decemberben megerősítette Magyarország szuverén adósosztályzatait, a besorolások kilátását pedig negatívról stabilra javította, azzal a véleményével indokolva a döntést, hogy a magyar kormány haladást ért el az államháztartási hiány csökkentésében és az államadósság stabilizálásában. A megerősítés Magyarország hosszú futamidejű deviza- és hazai államadósságának "BB plusz", illetve "BBB mínusz" besorolására, a Magyarországon bejegyzett kereskedelmi adósok besorolásának felső határát jelentő "BBB" országplafonra, valamint a rövid futamidejű szuverén devizakötelezettségek "B" minősítésére vonatkozik.