Panelprogram, orosz segítséggel
Tarlós István az MTI-nek elmondta, hogy megállapodás kiterjed a városüzemeltetés szinte valamennyi területére. Az együttműködés és a konzultáció érinti majd építészetet, városfejlesztést - egyebek között a budapesti szovjet panelekből épített lakótelepek felújítását -, a közlekedés, a víz- és csatornahálózat fejlesztését, a szennyvíztisztítást, a hulladékgazdálkodást, a szociális kérdéseket, a kis- és középvállalkozások együttműködésének elősegítését, valamint a kulturális szférát és az idegenforgalmat is.
Jönnek majd az orosz zenekarok
Az kell, hogy együttműködjenek társintézményeikkel a Fővárosi Levéltár, a Budapesti Történeti Múzeum, Fesztiválközpont, ahová most már külön egységként működő turisztikai cég és más intézmények is tartoznak - fogalmazott Tarlós. "Ha ezek egymással együttműködnek, ők is külön megállapodásokat kötnek egymással, és ezek alapján zenekarokat, tárlatokat, kiállításokat cserélnek, fesztiválokon egymás városában fellépnek, bemutatkoznak, annak van értelme.
Az egész világ tudja majd, milyen fontos nekünk Moszkva
Tarlós tájékoztatta Szobjanyint arról, hogy az 1951-től évtizedeken keresztül Moszkva térnek nevezett Széll Kálmán tér visszakapta eredeti történelmi nevét. Emellett ugyanakkor elmondta hivatali partnerének, hogy a Fővárosi Közgyűlés egy hónappal ezelőtt a pesti Duna-parti sétányt a Margit híd és Dagály között Moszkva sétánynak nevezte le.
"Ennek nem csak azért van jelentősége, mert szép, központi, méltó helyen van, de senkinek nem kell a lakcímét átíratni. És ez Budapest orosz partnereinek is tetszik, mert a jövő évi vizes világbajnokság idején az egész világ látni fogja, hogy ez most Moszkva sétány" - mondta Tarlós István.