A New York Times újságírója úgy gondolja, hogy az Egyesült Királyság megőrült. Egy orosz tévécsatornán azt kérdezik: hogy lehet az, hogy a britek ennyire félreértik lehetőségeik és a valóság viszonyát? Ausztrália úgy tekint az országra, mint egy szeretett nagyszülőre, aki a mentális és fizikai hanyatlás szakaszába jutott.
A The Guardian szerint Kínától Izraelig, Oroszországtól Brazíliáig az Európán kívüli világ is döbbenettel, sajnálkozással és csodálkozással nézi a Brexit-ámokfutást, a volt brit gyarmatok pedig kisebb kárörömmel nézik egykori uruk agóniáját.
Thomas Friedman, a New York Times újságírója adja a legfrappánsabb képet: itt egy ország, amely gazdasági öngyilkosságot akar elkövetni, de még azt sem tudja eldönteni, hogyan ölje meg magát, miközben egy rakás idióta vezeti országot, akik sem egymással, sem a realitásokkal nem tudnak kompromisszumot kötni.
Azon kívül, hogy megkérdőjelezik az Egyesült Királyság kollektív elmeállapotát, az amerikai kommentátorok úgy tekintik a Brexitet, mint a birodalmi, nagyhatalmi létből a nevetségessé felé megtett út utolsó állomása. Öröm az ürömben, mondják, hogy miután Trump Amerikája is hasonló jeleket mutat, ha kisebb mértékben is, legalább nem egyedül hánykolódik hajójuk a háborgó tengeren.