Ezzel bekerült az alkotmányba, hogy az állam alapvető kötelessége az ország alkotmányos önazonosságának és keresztény kultúrájának védelme, és Magyarországra idegen népesség nem telepíthető be. Az összes országgyűlési képviselő kétharmadának támogatását igénylő jogszabályt 159 igen, 5 nem szavazattal hagyta jóvá a parlament.
Miről döntöttek most?
Törvénybe lett iktatva, hogy tilos a hajléktalanság, azaz „az életvitelszerű közterületen tartózkodás”, emellett az állam mellett az önkormányzatok is törekszenek valamennyi hajlék nélkül élő személy számára szállást biztosítani.
Bekerült az alaptörvénybe, hogy idegen népesség nem telepíthető be, és minden állami szerv kötelessége Magyarország önazonosságának és keresztény kultúrájának védelme.
Korlátozták a gyülekezési jogot is, ennek a hivatalos indoklása az, hogy „a gyülekezési jog gyakorlása nem járhat mások magán- és családi életének, valamint otthonának sérelmével.”
Elrendelték a közigazgatási bíróságok létrehozását, ezentúl ezek döntenek közigazgatási jogvitákban és törvényben meghatározott egyéb ügyben. Ez azt is jelenti, hogy nem a Kúria mondja majd ki a végső szót az egyes közigazgatási vitákban.
Átment a Stop Soros is
Elfogadta az Országgyűlés szerdán a kormány "Stop Soros" törvénycsomagját, amely alapján büntető törvénykönyvi tényállás lesz az illegális bevándorlás elősegítése, támogatása.
Pintér Sándor belügyminiszter kétharmados támogatást igénylő előterjesztését 160 igen szavazattal, 18 nem ellenében fogadta el a parlament. Az indítvány kétharmados passzusaira a Fidesz, a KDNP, a Jobbik, a független Dúró Dóra és Ritter Imre nemzetiségi képviselő szavazott igennel, míg az MSZP, a Párbeszéd, a független Bősz Anett, valamint az LMP-ből kilépését jelző Hadházy Ákos nemmel voksolt. A többi képviselő nem vett részt a szavazásban.