A csütörtöki jelentések szerint Lukasenka azt mondta: "Miért kérdezik tőlem, hogy hol van ma a Wagner katonai magáncég és a cég vezetője? Ez egy orosz cég. Ezért a kérdés nyilvánvalóan nem nekem szól."
Hozzátette: "Ami Jevgenyij Prigozsint illeti, ő Szentpéterváron van. Hogy hol volt ma reggel? Talán Moszkvába ment, vagy máshová. De nincs Fehéroroszországban."
"Tudomásom szerint a Wagner-katonák, akik kiváló harcosok, a táborukban tartózkodnak. Az állandó táboraikban, ahol a frontról való visszavonulásuk után voltak gyógyulás, orvosi kezelés céljából. Ez egy ilyen háborúban rendszeres rotáció. Bahmut után a táboraikba vitték őket, és ma is ott vannak" - tette hozzá a BelTA fehérorosz hírügynökség közlése szerint.
Prigozsin zsoldosai a felkelés előtt az orosz erők oldalán harcoltak Ukrajnában. A fegyveresek a júniusi lázadás során gyorsan elözönlötték a dél-oroszországi Rosztov-na-Donu városát, és elfoglalták az ottani katonai parancsnokságot, mielőtt az orosz főváros felé vonultak volna, hogy eltávolítsák az orosz védelmi minisztert és a vezérkari főnököt.
Jevgenyij Prigozsin azt állította, hogy csapatai 200 kilométerre megközelítették Moszkvát, amikor a Lukasenka által közvetített megállapodásnak megfelelően a zsoldosvezér parancsot adott az előrenyomulás megállítására. Lukasenka közvetített a Wagner június 24-i zendülésével kapcsolatos egyezség elérésében, amelyben a zsoldoshadsereg vezetője biztonsági garanciákat kapott saját maga és katonái számára, valamint engedélyt arra, hogy Fehéroroszországba vonuljon.
Lukasenka nyilatkozata azt követően jelent meg, hogy orosz médiajelentések szerint Prigozsint Szentpéterváron, Oroszország második legnagyobb városában látták.
Lukasenka azt is kijelentette, hogy Putyin nem "törli ki" Prigozsint, mert az orosz elnök nem "rosszindulatú és bosszúálló", ami arra utal, hogy a zsoldosok feje biztonságban van az országban.
Prigozsin, a 62 éves egykori elítélt, aki Oroszország leghatalmasabb zsoldosává nőtte ki magát, utoljára akkor volt látható a nyilvánosság előtt, amikor elhagyta a Don-i Rosztov várost, egy dél-oroszországi várost, amelyet csapatai rövid időre elfoglaltak.
A hadvezért nem fényképezték le Fehéroroszországban, Prigozsin gépe pedig többször is közlekedett Fehéroroszország és Moszkva, illetve Szentpétervár között, s ez csak a hollétével kapcsolatos találgatásokat tovább szítja. (MTI és The Guardian)