Amíg valaki meg nem oldja nekem az egyenletnek azt a felét, miszerint ha háború lesz, akkor Szöul tízmillió lakosa hagyományos fegyverektől meghal az első 30 percben, addig nincs miről beszélni - jelentette ki.
Bannon a The American Prospect című, negyedévente megjelenő liberális magazin alapító-főszerkesztőjével beszélgetve fejtette ki álláspontját, amelyet a folyóirat szerdán este tett közzé internetes portálján.
Jó lenne a megállapodás, csak éppen teljesen irreális
Szerinte talán lehetne valamilyen megállapodást kötni Kínával, és ez alapján Peking érhetné el, hogy befagyasszák az észak-koreai nukleáris programot, és a befagyasztást folyamatosan ellenőriznék. Ebben az esetben az Egyesült Államok kivonhatná csapatait a Koreai-félszigetről.
De ennek a megállapodásnak az esélye nagyon halvány, tekintve, hogy Kína nem fog sokkal több követ megmozgatni Észak-Koreával kapcsolatban, mint eddig, és a megsemmisüléssel való kölcsönös fenyegetettség logikája kényszerít önmérsékletre minden felet.
Durva ellentétek a Fehér Házban is
Donald Trump stratégiai főtanácsadója szerint az Egyesült Államok kereskedelmi háborúban áll Pekinggel, és agresszív kereskedelempolitikai lépéséket jósolt, ámbár nem fejtette ki ezek mibenlétét. Egyikünké lesz a hegemónia az elkövetkező 25-30 évben, és ha mi az eddigi utat követjük, akkor az övék lesz - mondta.
Álláspontja szerint a Kínával folytatott gazdasági háborún áll vagy bukik minden, és az amerikai kormánynak mániákusan erre kell összpontosítania. De lenyomjuk őket - szögezte le -, különben ők taposnak el bennünket - mondta, bár elismerte, hogy ezt az álláspontját a Fehér Házban nem osztják, sőt az Országos Gazdasági Tanács igazgatója, Gary Cohn kifejezetten ellenzi a nézeteit. Napi csatákat kell folytatnom, ott van a pénzügyminiszter és Gary Cohn és a Goldman Sachs lobbistái - mondta.