Folytatódott a trend az amerikai termelői árakat illetően, a februári 0,2 százalékos mérséklődést újabb 0,1 százalékos csökkenés követte márciusban. Az elemzők 0,2 százalékos havi növekedést vártak. A szolgáltatások ára 0,2 százalékkal csökkent ugyanebben az időszakban, erre 2015 októbere óta nem volt példa. A forgalmazás és a raktározás költségei is visszaestek márciusban. Az energia- és élelmiszerárakat nem számítva az egy évvel korábbihoz képest 1 százalékkal nőttek a termelői árak márciusban a februári 1,2 százalékos éves növekedés után.
Nem fogyaszt a fogyasztó
A kiskereskedelmi szektorban is egy kismértékű, 0,1 százalékos emelkedést vártak az elemzők, elsősorban az olajár korrekciójából fakadó benzinár-növekedés miatt, ehelyett azonban 0,3 százalékkal visszaestek az eladások márciusban, ezzel második hónapja múlva alul az elvárásokat. A hanyatló kereslet hátterében egy általános óvatosság állhat, az emelkedő üzemanyagárak és a kedvező munkaügyi adatok ellenére az amerikaiak még mindig visszafogják a fogyasztásukat. A tavalyi évben egyébként 1,7 százalékkal bővült a kiskereskedelmi eladások száma. Az egyébként felhajtóerejű jármű- és autóalkatrész kereskedelem 2,1 százalékkal visszaesett ebben az időszakban, emellett kevesebbet költöttek ruhára, tartós cikkekre és internetre a tengerentúlon, a jó időnek köszönhetően azonban megnőtt a kertészeti üzletek forgalma.
A kedvezőtlen jelentésekre a befektetők is megmoccantak, az állampapírok értéke kis mértékben gyengült az adatok közzététele után.