3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Észak-Korea ismét rakétakísérletet végzett. Ez mostanában előfordul, de most nagyon célzott volt a lövés. Japán irányába történt, a Japán-tengerre, épp mikor a japán miniszterelnök az amerikai elnöknél vendégeskedik, hogy fenntartsa a két ország közti sok évtizedes szövetségesi viszonyt.

A lényegében barátok nélküli, az egész világgal dacoló kis országnak megtetszhetett, hogy Donald Trump elnökségének első heteiben bizonytalanság keletkezett, összeomlani látszottak a sok évtizedes szövetségi viszonyok. Ilyenkor lehet remekül helyezkedni, vagy legalábbis felmérni, mennyire megosztottak az ellenségek. A teszt nem biztos, hogy a legokosabb volt, hisz minden jel arra utal, hogy ha valakivel máris szorosra fűzte a viszont Trump, akkor az Japán. A jen gyengesége miatti morgás nem kezdte ki a szövetséget.

Trumptól függnek

A BBC szerint Dél-Korea maga is azt közölte, hogy ez a provokáció Trump megtesztelése volt. A japán miniszterelnök pedig egyenesen Trump mellett állva ítélte el a rakétakísérletet. Dél-Korea és Japán érthetően félnek az egyébként hozzájuk képest jelentéktelen erejű országtól: az atomfegyvereket és rakétákat fejleszt, és ha ebben eléggé előrehalad, ők maguk nukleáris fegyver híján tehetetlenek vele, még megelőző csapást sem tudnak mérni, Dél-Koreán ráadásul még ez sem segítene a közelség miatt. Így mindketten Amerika elrettentő erejétől függnek, szükségük van a védőpajzsra, és ezt tesztelgeti Észak-Korea.

A szövetség élt, él, élni fog

Trump tömören és lényegre törően adta meg azt a választ, amire Észak-Korea kíváncsi volt: Amerika nagyszerű szövetségese, Japán mellett áll, 100 százalékig. Trump tanácsadója, Stephen Miller vasárnap a Fox Newsnak azt nyilatkozta: az üzenetünk, hogy megerősítjük létfontosságú szövetségesi kapcsolatainkat a környéken, azért, hogy elriasszuk Észak-Koreát attól a növekvő ellenségességtől, mondhatni fenyegetéstől, amit a kommunista állam az utóbbi években mutat.

A Nato és az EU egyaránt elítélte a kísérletet, ezzel jelezvén, hogy egyáltalán nem lazult fel egyik szövetség sem, főleg Észak-Koreával szemben. Kína, aki kevésbé ellenséges Észak-Koreával, bár az atomkísérleteit nagyon elítéli, eddig nem nyilatkozott, Észak-Korea maga pedig meg sem erősítette még a rakétakilövést, amit főleg Dél-Korea figyelt meg, de Amerika is beszámolt róla, hogy észlelte. A rakéta 550 km magasságig emelkedett, és 500 km-t tett meg, mire a Japán-tengerbe esett. A rakéta maximális hatósugara 4000 km, így ha az amerikai kontinenst nem is, az USA felségterület Guam szigetét már eléri.

Túllőni a célon: öngyilkosság

Szakértők szerint direkt nem akarták messzebbre lőni a rakétát, nehogy Japán területét elérje, hisz az háborús cselekmény. Kim Dzsong Un még januárban jelezte, hogy közel áll olyan nagy hatótávolságú rakéták teszteléséhez, melyek nukleáris robbanófejet vihetnek Amerikáig, bár szakértők szerint ez még nem jön össze neki egy darabig. Trump válasza tömör volt: ez nem fog megtörténni.

James Mattis amerikai védelmi miniszter a múlt héten Dél-Koreában tett látogatásán elmondta, hogy ha nukleáris fegyvert használ Észak-Korea, akkor hatékony és mindent elsöprő válaszra számíthat. Ez nyilvánvalóan az ország porrá zúzását jelentheti csak, mégpedig olyan sebességgel, hogy második nukleáris fegyvert már ne tudjon elindítani. Egyúttal megerősítette, hogy még idén amerikai védelmi rakétarendszert telepítenek Dél-Koreába.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Vegas.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kelleletlen meglepetés érkezett Németországból
Privátbankár.hu | 2024. november 22. 12:08
A német gazdaság az előzetes jelzéseknél kevésbé nőtt a harmadik negyedévben.
Makro / Külgazdaság Szólunk: még ma élvezze ki a tankolás örömeit!
Privátbankár.hu | 2024. november 22. 10:58
Szombattól többe fog kerülni. Különösen a benzin.
Makro / Külgazdaság Tényleg ennyire jól élünk? Friss állami adat érkezett
Privátbankár.hu | 2024. november 22. 08:47
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) friss közlése szerint a szeptemberi reálbérek 9,2 százalékkal voltak magasabbak az egy évvel korábbiaknál.
Makro / Külgazdaság Sokkolhatja a közvéleményt az állami hivatal közlése
Privátbankár.hu | 2024. november 22. 08:30
A beruházások ugyanis a harmadik negyedévben is éves szinten két számjeggyel zuhantak.
Makro / Külgazdaság Jó hírt kapott a magyarok pénztárcája: ennyivel emelkedik a minimálbér!
Privátbankár.hu | 2024. november 21. 16:49
Három évre előre megkötötték a bérmegállapodást.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter jobb lenne a gazdaságnak, mint Orbán Viktor? A Klasszis Klub Live-ban Felcsuti Péterrel beszélgetünk
Privátbankár.hu | 2024. november 21. 12:48
A közgazdász, bankár november 28-án, csütörtökön 15 óra 30 perckor lesz élő adásunk vendége. Felcsuti Péterrel átbeszéljük, mi a legfőbb baja az idén a tavalyihoz hasonlóan ismét recesszióba zuhant hazai gazdaságnak, kitérve egyebek mellett arra, hogyan lehetséges az, bár az Európai Unióban messze a legtöbb támogatást az Orbán-kormány adja a gazdaság szereplőinek, mégis szinte alig van mutató, amelyben ne lennénk tökutolsók. Vajon ezen változtathat-e egy kormányváltás, Magyar Péter kvázi megváltó is lehet, vagy csak leváltó – ha egyáltalán? Az élőben zajló stúdióbeszélgetésre ingyenesen lehet regisztrálni, majd azt online követni és kérdéseket feltenni.
Makro / Külgazdaság Ha ti úgy, mi is úgy – visszavágnak az oroszok egy másik fronton
Privátbankár.hu | 2024. november 21. 07:05
Csak ugyanazt teszik, mint a „barátságtalan” nyugati országok, állítják.
Makro / Külgazdaság Íme Kína megelőző csapása, borult a forgatókönyv
Privátbankár.hu | 2024. november 20. 14:16
Donald Trump, az Egyesült Államok megválasztott elnöke arra készül, hogy kormánya újabb büntetővámokat vezet az amerikai–kínai kereskedelemben. A rombolást azonban mintha Kína vette volna a kezébe.
Makro / Külgazdaság Újabb lesújtó hírt emésztgethet Nagy Márton
Privátbankár.hu | 2024. november 20. 13:01
Sztrájk miatt akadozhat az autógyártás a Volkswagennél, ami láttán a növekedési álmait nagyrészt erre az ágazatra építő nemzetgazdasági miniszter bosszankodhat.
Makro / Külgazdaság Alig vánszorog az unió gazdasága, de mi még annak is csak a hátát látjuk
Privátbankár.hu | 2024. november 20. 11:09
A magyar bruttó hazai termék a III. negyedévben és az elmúlt egy évben is csökkent, ezzel a sereghajtók közé tartozunk az Európai Unióban. Mind a Visegrádi Négyekhez tartozó társaink, mind Ausztria és Románia jóval jobb teljesítményt tud felmutatni.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG