- Újabb részletek derültek ki a Melitopol ellen végrehajtott ukrán rakétatámadásról. Az éjszaka végrehajtott támadás az orosz megszállás alatt álló városban állomásozó orosz katonaság lakókörleteit érte, ukrán források szerint magas lehet az orosz áldozatok száma.
A beszámolók szerint tíz robbanást lehetett hallani a városban, de ezek közül lehet, hogy néhányért az orosz légvédelem a felelős. A feltehetően HIMARS-rakétákkal végrehajtott csapás csak egy volt az orosz bázisok ellen az éjszaka végrehajtott támadások közül, a Krím-félszigetről is érkeztek jelentések lángoló laktanyákról, többek közt Szevasztopolból is.
Az egyik támadás elkövetését egy ukrán „partizánmozgalom”, az ATES vállalta magára egy Telegram-bejegyzésben.
- Olaf Scholz német kancellár szerint Putyin hajthatatlan, és mindenképpen meg akarja hódítani Ukrajna egyes részeit. „Akármikor beszélek Putyinnal, nagyon világosan elmondja, hogy számára ez valaminek a meghódításáról szól – mondta a német kancellár egy potsdami eseményen megszólalva. – Ő egész egyszerűen ukrán területeket akar meghódítani erőszakkal.” A német kancellár és az orosz elnök utoljára december 2-án beszélt egymással telefonon.
- Dmitrij Medvegyev arról beszélt, hogy Oroszország növelni fogja „a legerősebb pusztító eszközeinek gyártását. Köztük azokét, amelyek új elvek alapján készülnek”. A befolyásos orosz politikus azt is megjegyezte, hogy nemcsak Ukrajnában, hanem „az egész világon” vannak Oroszországnak ellenségei.
- Megszólalt James Cleverly brit külügyminiszter is, aki leszögezte, hogy London nem próbálja előírni Ukrajnának, milyen feltételekkel köthet békét Oroszországgal, de „fontos elkerülni még a látszatát is annak, hogy Oroszország győztesen kerülhet ki a háborúból”. Cleverley szerint „az ő országuk ellen indult invázió, az ő fiaikat és lányaikat gyilkolják, és az ő civil infrastruktúrájukat rombolják", ezért olyan békét kell kötni, amely az ukránoknak megfelelő”. A brit külügyminiszter arról is beszélt, hogy az Ukrajnában elkövetett háborús bűncselekményekkel kapcsolatban „abszolút érvényesülnie kell” az elszámoltathatóság elvének, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy Putyinnak nemzetközi bíróság elé kellene állnia, mert más módjai is elképzelhetőek az elszámoltatásnak.
- A háború egyik legvérmesebb orosz támogatója, Igor Girkin már nyíltan kritizálja nemcsak az orosz hadsereg felső vezetését, de Vlagyimir Putyint sem kímélte. Egy most közzétett, 90 perces videójában Girkin kijelenti, hogy „a hal feje teljesen rothadt”, és hogy a hadsereg alsóbb szintjein az emberek „hogy is fogalmazzak, nem teljesen elégedettek az elnökkel és a védelmi miniszterrel”. Girkin nem nevezhető a putyini rezsim ellenségének, fontos szerepe volt az ukrán polgárháború kitörésében, vezetője volt a szakadár „köztársaságok” Kijev ellen vívott harcának, és el is ítélték az Ukrajna felett lelőtt holland utasszállító gép tragédiájával kapcsolatban.