Ahogy arról korábban már írtunk, az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump és a Koreai Népi Demokratikus Köztársaság vezetője, Kim Dzsongun történelmi jelentőségű csúcstalálkozót tartott Szingapúrban 2018 június 12-én.
A találkozó során a felek átfogó egyeztetéssel megalapozták azt a demokratikus keretrendszert, amely hozzájárulhat a koreai-félsziget hosszan tartó békéjéhez. Az amerikai államfő biztonsági garanciákat ígért Észak-Koreának, míg a phenjani vezetés ismételten megerősítette szándékát az atomfegyverek leszerelése mellett.
A találkozó keretében a felek a következőket fogalmazták meg:
- Az Amerikai Egyesült Államok és a Koreai Népi Demokratikus Köztársaság megújítják kapcsolatukat a két ország népeinek békéjéért és jólétéért való törekvések jegyében.
- A két ország közös erőfeszítéseket tesz, hogy hosszan tartó és stabil békefolyamatot indíthasson a koreai-félszigeten.
- A 2018. április 27-i Panmunjom Nyilatkozat megerősítésével Észak-Korea vállalja, hogy a Koreai-félsziget teljes körű nukleáris felszámolására törekszik.
- A két ország elkötelezi magát a háborúban eltűntek és börtönbe zártak hazajuttatása mellet, beleértve a már azonosított holtakat is.
Minden megváltozik? Véget ért a világ legfontosabb találkozója A vártnál jobb hangulatban és sokkal gyorsabban ment le az Egyesült Államok és Észak-Korea vezetőinek első hivatalos csúcstalálkozója. A világ feszült figyelemmel követte a két kiszámíthatatlan vezető megbeszélését, akik egy szingapúri hotelben próbálták dűlőre jutni a világ legnagyobb veszélyforrásának kiiktatásában. A találkozó a felek szerint pozitív hangulatban telt, azonban még mindig kérdés, mennyire válna meg fegyvereitől a rezsim. Részletek >>> |