A felvonuláson 10 ezer katona vonult végig a Vörös téren, és 71 repülő húzott el a tér fölött a 71. évforduló alkalmából, köztük olyan Szuhoj típusok is, melyek részt vettek a szíriai bevetésekben. Egyúttal a szíriai Latakiában, az orosz bázison is tartottak egy felvonulást, ahol Aszad hadseregének tagjai is felvonultak, egykori szovjet korszakbeli kifejezéssel a megbonthatatlan orosz-szír barátság jegyében. Moszkva egyértelműen jelzi, hogy újra szuperhatalom.
Villantottak
Az idei parádé jó lehetőség, hogy szemléltesse az orosz haditechnika modernizálását. A katonákat tankok követték, majd a fejlett S-400-as légvédelmi rakétarendszert mutatták be, melyet azért telepítettek Szíriába, hogy védje az ottani orosz bázist. Végiggördült a YARS típusú mobil interkontinentális atomrakéta indító szerkezet is, rajta a méretes rakétával, majd újabb repülők színes füstöt kibocsátva az orosz zászló színeit rajzolták az égre.
Putyin és a veteránok
Putyin beszédében azt hangsúlyozta, hogy kész minden olyan állammal szövetkezni, amely részt venne a globális terrorizmus elleni harcban. Külföldi vezetőket most nem hívtak az eseményre. Putyin mellett rengeteg második világháborús szovjet veterán volt a tribünön, ami azért lehetett most fontos, mert a következő években óhatatlanul ritkulni fognak soraik. 71 éve ért véget a háború, és feltételezzük, hogy a legfiatalabb katonák akkor 18 évesek voltak, így jövőre már 90 éves lesz a legfiatalabb egykori túlélő is.
Kisebb költség
Az eseményt 3 próba is megelőzte az előző hetekben. Az idei rendezvény jelentette a legkisebb kiadást az elmúlt négy évben: 210 millió rubel (kb. 3,2 millió dollár) volt a számla, ehhez jött még a felhőoszlatás költsége, ami 90 millió rubelbe került Moszkvának a RIA Novosztyi hírügynökség szerint. A rendezvény nem ért véget a felvonulással: Moszkva 21 parkjában folytatódott a buli este 10-ig, 20-ban tűzijáték is volt, 14-ben pedig a háborús veteránokkal lehetett találkozni.
Tengeri parádé a Krímben
A tavalyelőtt Oroszországhoz csatolt Krímben is megtartották a parádét, itt persze a tengerészeti részét. Szevasztol kikötőjében hadihajók és egy tengeralattjáró vonultak fel, a közönség csónakokat bérelhetett, és megközelíthette a járműveket. Az orosz Fekete-tengeri flotta parancsnoka, Alexander Vitko altábornagy vezette a tengeri parádét. Külön érdekesség, hogy Kijev elfogatási parancsot adott ki Vitko ellen, Ukrajna ellen elkövetett bűnök és a kivizsgáló hatóságok elől való elrejtőzés vádjával. Elég morbid helyzet, reménytelenül távol van a két ország közötti kapcsolatok valamiféle normalizálódása.