"Ausztráliában az online gyűlöletbeszéd miatti bejelentésekből háromból egy a Twittert érinti" - közölte Julie Inman Grant, a felügyelet internetbiztonsági felelőse, a Twitter korábbi alkalmazottja.
Grant elmondta: az üzenetküldő plaformnak a hátralévő 28 napban konkrét lépésekkel kell bizonyítania, hogy valóban elkötelezett a megoldásban. Ha nem tesz eleget a tartalomtörlési kötelezettségének, a 28 napos határidő lejárta után az internetfelügyelet napi 700 ezer ausztrál dollárra (160 millió forint) büntetheti meg, amíg nem teljesíti az elvárást.
Grant úgy látja: "a Twitter megfeledkezett a gyűlölet elleni küzdelemről", sőt a belső szabályzatában foglalt rendelkezéseknek sem tesz eleget.
Az illetékes szerint a felhasználók fokozottabb védelme mellett az online platformok szigorúbb és átláthatóbb felelősségre vonására van szükség.
"A toxikus és gyűlöletkeltő tartalmak legfőbb célpontja a marginalizált csoportok" - hívta fel a figyelmet Grant, aki májusban rasszista bejegyzések miatt tett bejelentést a Twitter ellen.
A szakértő rámutatott: a Twitter felelőtlen magatartását növekvő aggodalommal követik nyomon Ausztráliában, főleg, hogy a tiltott tartalmak egyes esetekben széles körben elérhetők maradnak a felületen még a törlés után is.
Elon Musk 2022 októberében vette meg Twittert, majd elbocsátotta a cég állományának 80 százalékát, köztük a tartalommoderátorokat. Musk novemberben letiltott vagy felfüggesztett felhasználók tízezreinek tette lehetővé a mikrobloghoz történő újracsatlakozást (MTI).