Bob Corker, a szenátus külügyi bizottságának elnöke szerint az Oroszország elleni szankciók célja az, hogy Európa egésze demokratikus és szabad legyen. A szenátor a The Washington Post című lapnak nyilatkozott a keddi képviselőházi szavazásról, amelynek során elsöprő többséggel szavazták meg az Oroszország, Irán és Észak-Korea elleni szankciókat.
A szankciós törvénycsomagot azonban még a szenátusban is el kell fogadtatni ahhoz, hogy Donald Trump elnök aláírása után törvényerőre lépjen.
Bob Corker nem jelölt meg időpontot, hogy a szenátusi voksolásra mikor kerülhet sor, de úgy fogalmazott: nagyon, nagyon hamar.
A képviselőház kedden 419 szavazattal 3 ellenében fogadta el az Oroszország, Irán és Észak-Korea elleni szankciókat tartalmazó törvénycsomagot. Az Oroszországot érintő új szankciók egy sor vállalatot és egyént sújtanak, köztük az orosz energetikai szektor és bankrendszer szereplőit, fegyvergyártó cégeket, valamint a tavalyi amerikai elnökválasztási folyamatba történt beavatkozással megvádoltakat. A szankciók európai vállalatokat is érintenek: nyolc európai uniós tagország cégeit, amelyek részt vesznek orosz energetikai beruházásokban, például az Északi Áramlat-2 olajvezeték megépítésében.