Magyarország és Nagy-Britannia kapcsolatai abban az időben fejlődtek ki, amikor mindkét ország az Európai Unió tagja volt, ez az időszak azonban elmúlt, a Brexit lezajlott, és a feladat most a Brexit utáni időszak együttműködési formáinak kialakítása
-mondta pénteken Londonban Orbán Viktor, miután kétoldalú megbeszélést folytatott Boris Johnson brit kormányfővel a Downing Street-i miniszterelnöki hivatalban.
A magyar miniszterelnök újságíróknak nyilatkozva kifejtette: a tárgyaláson mindenekelőtt a magyar-brit kétoldalú együttműködés további menetéről volt szó, de megvitatták a közép-európai, mindenekelőtt a visegrádi országok és Nagy-Britannia további együttműködésének lehetőségeit is.
Orbán Viktor szerint
a kétoldalú kapcsolatok két különösen ígéretes területeként került szóba a megbeszélésen az energiaipar és a védelmi ipar.
Az MTI szerint a kormányfő felidézte, hogy a Shell volt az első nem orosz energiaipari cég, amellyel Magyarország hosszú távú gázvásárlási megállapodást kötött.
A BBC értesülései szerint
Orbán Viktor kérte a találkozót, amely már hónapok óta be volt jegyezve a naptárba.
Ahhoz pedig elég nyomós ok kell, hogy egy uniós tagország kormányfőjének ezen igényét elutasítsa a brit kormányfő, mondta a brit közszolgálati adónak egy Downing Street-i forrás.
Tehát a magyar kormányfő kérése volt az egyik oka a találkozó létrejöttének. A további okokról és a látogatás hátteréről előzetesen itt írtunk.