Elsőnek például igen meglepő, hogy a magyar fiatal férfiak (18-34 éves) egészen megdöbbentő 68,7 százaléka még mindig a szüleivel él, ugyanez a szám a nőknél már jelentősen alacsonyabb, 52,2 százalék, bár ez is jócskán az uniós átlag felett van.
Azt nem tudjuk, hogy pontosan milyen összefüggés van a mamahotelezés és a férfiak alacsony várható élettartama között, de az biztos, hogy a magyar férfiakra nem sok jó vár ebből a szempontból, jócskán az uniós átlag alatt vannak a maguk 72,3-as eredményével. A magyar nők helyzete kicsit jobb, de a 79,4 is jócskán az átlag alatt van. Legtovább egyébként az észt nénik élnek, a várható élettartam itt 86,2.
Van valami, aminek viszont akár örülhetünk is, a magyarok dolgoznak életük folyamán az egyik legkevesebbet az Európai Unió tagországain belül, a legtöbbet pedig az izlandiak.
Ha az Eurostatnak lesz igaza, akkor 2080-ra az Európai Unióban a britek lesznek a legtöbben, feltéve ha akkor még lesz Egyesült Királyság, illetve ha addigra visszatérnek a tagállamok közé. Amennyiben a Brexit tényleg végigmegy, akkor Franciaország lesz az uniós népesség királya, c'est la vie.
Mi magyarok az Eurostat szerint nem is fogunk olyan durván megfogyatkozni, a 8,7 milliós össznépesség elég gyanúsan optimistának tűnik.