A magyarországi BMI-t összeállító Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság összefoglalója szerint a bővülési ütem tovább jelzi az elmúlt fél évben megfigyelt pozitív teljesítményt. Az index értéke némileg csökkenve visszatért a közelmúltban gyakran tapasztalt 56-57 pontos sávhoz.
A Beszerzési Menedzser Index komponensei
A termelési mennyiség indexe csökkent februári értékéhez képest, de 50,0 pont felett maradva a termelt mennyiség emelkedését jelzi az előző hónappal összevetve, immár tizenkilencedik hónapja.
Az új rendelések indexe erősebben csökkent, de 50,0 pont felett maradva jelzi, hogy az új rendelések állománya ismét magasabb lett az előző hónaphoz viszonyítva.
A márciusi szállítási átfutási idő hosszabb lett februárhoz képest, de az ütem enyhén gyengült.
A vásárolt készletek harmadik hónapja bővülnek, bár gyengébb ütemben.
A foglalkoztatottsági index az elmúlt hónapokhoz hasonlóan márciusban is növekedésre utal, az elmúlt egy évben már kilencedszer.
A külpiaci mutatók közül az importindex értéke némileg csökkent februárhoz képest, de jócskán 50,0 pont fölött maradt, hasonlóan az exportindexhez
Mindennek felfelé megy az ára
Ebben a hónapban acél, acéllemez, alapanyagok, alumínium, DAP (diammónium-foszfát), fémtermékek, horgany, MAP (monoammónium-foszfát), ötvöző és bányászati anyagok (koksz), papír, PVC-feldolgozáshoz lágyítók, réz, savópor, színesfém, tej, tejpor és textil kapcsán jeleztek a válaszadók jelentősebb áremelkedést. Hiány volt többféle félkésztermékből, fűrészáruból, kavicsból, lágyítóból, tojásból és vákuumöntéshez használt szilikonból. Jelentősebb árcsökkenésről nem számoltak be a válaszadók.