A 7. cikk elindítása mellett szavazunk, bár ez ügyben nem lesz pártfegyelem.
A képviselő szerint a jogállamiság tekintetében Magyarországon és Lengyelországban hasonlóak a fejlemények, így képmutatás lenne Magyarországhoz másképp viszonyulni, mint Lengyelországhoz, csak mert a Fidesz az EPP tagja. A magyar kormányhoz való viszony miatt a szociáldemokraták és a liberálisok egyébként folyamatosan támadják az Európai Néppártot. Hozzátette: Varsó esetében az egész EPP az eljárás megindítása mellett szavazott.
Orbán beszédén múlik minden?
Tavaly novemberben az Európai Parlament (EP) többségi frakciói Lengyelországra vonatkozóan megszavazták a 7. cikkely szerinti eljárás megindítását előkészítő határozatot, a procedúrát pedig 2017 végén az Európai Bizottság elindította. Lengyelország ügyében a Polgári Platform EP-frakciójának vezetése úgy döntött, hogy tagjai tartózkodni fognak a szavazáskor, a 22 fős frakcióból mégis 6-an a határozat elfogadására szavaztak, míg Lewandowski tartózkodott a szavazástól.
Orbánék dühöngenek: Brüsszel egyetlen célja, hogy bíróságra citálja Magyarországot? Kovács Zoltán kormányszóvivő szerint a Sargentini-jelentés vitájában koncepciós eljárással állunk szemben. Tovább >>> |
A Polgári Platform (PO) és Lengyel Parasztpárt (PSL) képviselői alkotják a legnagyob csoportot az EPP-ben a német CDU/CSU tagjai után. Elmar Brok CDU-s EP képviselő elmondta: a szerdai szavazás Orbán Viktor miniszterelnök keddi strasbourgi fellépésén múlik - mindenki közülünk ezt követően fog dönteni. Nem lesz pártfegyelem – mondta.
Nem hivatalos értesülések szerint Orbán megállapodott Manfred Weberrel (a CSU elnökével), hogy a hétperces fellépése békülékeny lesz - különösen a külföldi civil szervezetek, valamint a Soros György által finanszírozott Közép-Európai Egyetem magyarországi tevékenységét tekintve – írják. A cikk szerint a Sargentini-jelentésről szóló holnapi szavazás veszélyezteti Weber múlt héten bejelentett indulási szándékát az Európai Néppárt csúcsjelölti és az Európai Bizottság elnöki tisztségéért.
A legelőnyösebb így az lenne Webernek, ha az EPP a jövő évi Európai Parlamenti választások után is megmaradna domináns frakciónak – ez azonban sokkal nehezebb lenne a Fidesz távozásával. A magyar vezető párt kilépése azonban elkerülhetetlennek tűnik, ha az Európai Néppárt képviselőinek többsége úgy látja, hogy Budapest megsérti az emberi értékeket.
Miért azok utálják a legjobban a bevándorlókat, akiknek a legnagyobb szüksége lenne rájuk?
Miközben egyértelmű, közvetlen kapcsolat mutatható ki a bevándorlás és a gazdasági növekedés között, a migráció előnyei nem egyenlően oszlanak el, ezért sok helyen élből utálják az egészet. Erre a politikusok is előszeretettel tesznek rá egy lapáttal a népszerűségért cserébe. Ott utasítják el a legtöbben a bevándorlást, ahol a legnagyobb szükség lenne rá: Lengyelországban és Magyarországon. További részletek a Privátbankár.hu-n. >>>
|