A lap emlékeztet rá, hogy 2021-ben közigazgatási reformot vezettek be Ukrajnában, melynek keretében összevont járások és kistérségek alakultak. A decentralizáció azt jelentette, hogy több jogkört került át a helyi szintekre, és ezzel több pénz maradt a helyi költségvetésben, amellyel az önkormányzatok hivatottak gazdálkodni.
Ha azonban ezzel a feladattal az önkormányzatok nem képesek megbirkózni, akkor az elnök, vagyis ez esetben Volodimir Zelenszkij dönthet úgy, hogy katonai-polgári közigazgatást vezet be a közigazgatási egységben, leváltva ezzel a korábbi vezetést - szemlézte a 24.hu az ukrán nyelvű Transkarpatia.net hírét.
A kárpátaljai hírportál szerint hasonló helyzet alakult ki a Munkácsi kistérségében, miután a polgármester Andrij Baloga elveszítette többségét a munkácsi képviselő-testületben. Politikia ellenfelei ugyanakkor szintén nem rendelkeznek többséggel a testületben. Ez – mint írják – oda vezetett, hogy egy hónapon belül négyszer maradt el a tanács állandó költségvetési bizottságának ülése.
A polgármester egyébként úgy nyitotta meg a Városi Tanács legutóbbi plenáris ülését, hogy nem hosszabbította meg azt, így az jelenleg felfüggesztett állapotban van. Ez a lap szerint lehetőséget ad Zelenszkijnek, hogy leváltsa hivatalából munkácsi polgármesterét, és ideiglenes katonai-polgári közigazgatást vezessen be, amely rendezi a kialakult helyzetet. Hasonlóra volt már példa kelet- és dél-ukrajnai városokban.