A Destatis közlése alapján, a szezonálisan és naptári hatással kiigazított adatok szerint 1,8 százalékkal esett vissza az ipari termelés augusztushoz képest, ami 2014 augusztusa óta a legnagyobb mértékű csökkenés.
Elemzők 0,5 százalékos zsugorodásra számítottak szeptemberre az előző havi 3,0 százalékos emelkedés után. A jelentős visszaesés okát abban látják, hogy az augusztus szokatlanul erős volt. Az elemzők ugyanakkor a szeptemberi adatok ellenére a kilátásokat kedvezőbbnek ítélik meg.
Havi összehasonlításban, az energia- és az építőipari ágazatot nem számolva, az ipari termelés 1,7 százalékkal zsugorodott szeptemberben.
Az építőipari termelés 1,5 százalékkal, a termelési eszközök gyártása 2,4 százalékkal, a félkész termékek előállítása 0,5 százalékkal, a fogyasztási cikkek termelése 1,9 százalékkal, az energiatermelés pedig 3,1 százalékkal csökkent.
A külkereskedelemnek sem lehet örülni
A német központi statisztikai hivatal előzetes adatai szerint szeptemberben az előző hónaphoz képest, szezonális és naptári hatással kiigazítva, a kivitel értéke 0,7 százalékkal, 100,5 milliárd euróra, míg a behozatalé 0,5 százalékkal, 79,2 milliárd euróra csökkent, így a kereskedelmi mérleg többlete 21,3 milliárd eurót tett ki.
Elemzők arra számítottak, hogy az export értéke 0,85 százalékkal, az importé pedig 0,2 százalékkal esik vissza szeptemberben, miután augusztusban a kivitel értéke 3,4 százalékkal, a behozatalé pedig 1,9 százalékkal növekedett.
A kiigazítatlan adatok szerint az idei év kilencedik hónapjában Németország 106,4 milliárd euró értékben exportált és 82,0 milliárd euró értékben importált javakat. Tavaly szeptemberhez képest az export értéke 0,9 százalékkal nőtt, a behozataláé viszont 1,4 százalékkal csökkent. A kereskedelmi mérleg 24,4 milliárd eurós többlettel zárt az előző havi 19,9 milliárd euró után. Tavaly szeptemberben 22,3 milliárd euró volt a szufficit.