Közel tíz évig tartott, de végül csak megszűnt létezni a Széchenyi István Hitelszövetkezet. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) tulajdonában lévő felszámoló cég még tavaly december 13-án tette közzé, hogy:
a Fővárosi Törvényszék a jogerős végzésével a Széchenyi István Hitelszövetkezet „felszámolás alatt” adós elleni felszámolási eljárást befejezte, a gazdálkodó szervezetet jogutód nélkül megszüntette. Az adós 2024. szeptember 10-ei megszűnésére tekintettel a Zalaegerszegi Törvényszék Cégbírósága a 2024. december 10-én kelt végzésével törölte a társaságot a cégjegyzékből
- vette észre az mfor.hu.
Ezzel egy hosszú, talán sokak által már el is feledett történet ért részben véget. Az egy 2014 novemberi hír volt, hogy a betétesek biztonsága érdekében az akkori Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezete (SZHISZ) kizárta tagjai közül a Széchenyi István Hitelszövetkezetet, emiatt az MNB határozatban döntött az intézmény működési engedélyének visszavonásáról. A jegybank betétkifizetési tilalmat rendelt el, és felügyeleti biztosokat rendelt ki a hitelszövetkezethez.
A hitelszövetkezet a 2014. augusztus végi adatok szerint mintegy 6 ezer betétessel rendelkezett, működési területe jellemzően Zala megye és környéke egy részét ölelte fel. Mérlegfőösszeg szerint piaci részesedése a hitelintézeti szektorban nagyon csekély, nem érte el a 0,3 ezreléket sem. Azért csak részben fejeződött be a történet, mert a Széchenyi Kereskedelmi Bank Zrt. papíron még létezik. Az MNB 2014 decemberében vonta vissza a bank engedélyét, a pénzintézet elsősorban a hitelszövetkezeteket célozta meg.
A 24.hu korábbi cikke szerint a 2014-ben, csaknem egyszerre becsődölt hitelszövetkezet és bank ügye közt mindössze Töröcskei István személye az átfedés: ő mindkét ügyben érintett volt. Előbbiben vádlottként, utóbbiban gyanúsítottként – írta az mfor.hu.