Lázár János kifakadt egy nyilvános fórumon. Húsz évig még biztosan nem érjük utol a nyugati béreket, riasztó állapotban van a magyar állam, és a kormány reformtörekvéseit a saját minisztériumai lehetetlenítik el. Egyebek mellett ezeket mondta Lázár János egy pénteki építészfórumon, Székesfehérváron. Az RTL Klub Híradó tette közzé a helyszínen készült hangfelvételt. Lázár János arról is beszélt: nem véletlenül ragaszkodnak az önkormányzatok ahhoz, hogy építési hatóságként is működjenek, mert ez szerinte "befolyásolási pont és szívességi bank is".
--
Kétszer tették ma fel a kormányszóvivőnek a kérdést, hogy ki meri-e jelenteni, hogy nem lesz gázáremelés, de kitérő választ adott. Kovács Zoltán azt válaszolta: a kormány mindent megtesz a rezsicsökkentés eredményeinek megvédéséért.
--
Ma is minden Görögország körül forog: rövid volt a hitelezők és a görögök találkozója: miután a javaslatukat nem fogadták el, Cipraszék 45 perc után kisétáltak a teremből, egy újabbat lépve az államcsőd felé.
Ha az orosz rulettet folytatja a görög kormány, és arra épít, hogy az EU bedobja a törölközőt, akkor nagyon téved, és ez esetben el kell hagyniuk a 19 tagú euró zónát - mondta a német alkancellár. „Nem fogjuk hagyni, hogy a német dolgozók és családjaik fizessék egy részben kommunista kormány túlméretezett választási ígéreteinek megvalósítását” - fogalmazott egy interjúban..
A görög pénzügyminiszter egyébként azt mondta: Görögország nem még több pénzt kér hitelezőitől, hanem az adósság egy részének elengedését és a törlesztés átütemezését. A görög küldöttség szerint az IMF évi 1,8 milliárd euró összegű nyugdíjcsökkentést szeretne, ami a GDP csaknem 1 százaléka, továbbá a GDP ugyancsak 1 százalékának megfelelő 1,8 milliárd euró értékű áfa-emelést. A Bizottság hamar cáfolta, hogy ilyesmit kértek volna.
--
A májusi foglalkoztatási adatok szerint még soha nem volt ennyire magas, 17,4 százalékos a külföldiek aránya az osztrák munkaerőpiacon. A magyarok létszáma 4446 fővel bővült, de ez még nem új rekord, inkább a németeknek és a jugóknak kellene nekimenni, mint a magyaroknak. Lassan, de biztosan nő a román és ex-jugoszláv állampolgárok létszáma.
--
Nagy Csaba, a Magyar Fejlesztési Bank jelenlegi vezérigazgatója az egyik fő várományosa a tervek szerint legkésőbb a nyár végére állami kézbe kerülő Budapest Bank vezérigazgatói székének – erről számoltunk be délelőtt, értesülésünket azonban cáfolta az MFB. A fejlesztési bank közleménye abban ismételten nem adott támpontot, hogy miként alakul majd a BB jövője, létrejön-e fúzió az MKB-val.
--
Fény derült a 12 éves titokra. Az egész magyar közvéleményt egy jó darabig csak az foglalkoztatta, hogy mennyiért vehette Pákh Imre anno a Munkácsy-trilógia utolsó darabját, a Golgotát, ha visszautasította a Magyar Nemzeti Bank 6 millió dolláros ajánlatát. Pákh azt mondja, nem akar bukni az üzleten, azt viszont titoktartásra hivatkozva nem mondta meg, mennyit fizetett a kép előző tulajdonosának. A Figyelő azonban megkereste az előző tulajt, a szintén magyar származású Julian Beck műgyűjtőt, aki elmondta, hétmillió dollárért vált meg a képtől 12 évvel ezelőtt.
--
Mintegy ezren regisztráltak a Gyere haza fiatal program honlapján, ők komoly érdeklődőknek tekinthetők, közülük ötvenöten már felvették a kapcsolatot hazai munkáltatókkal - mondta Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára. A külföldön élő magyar fiatalok hazatérését segítő 100 millió forintos program keretében fedezik a repülőjegyet és egy évig havi százezer forintos támogatást adnak a lakhatáshoz, az albérlet és a rezsi költségéhez. Czomba Sándor közlése szerint mintegy 350 ezer magyar él, dolgozik tartósan külföldön.