Menedékkérők regisztrációra várnak a berlini tartományi egészségügyi és szociális hivatal előtt felállított sátorban 2016. január 4-én. (MTI/AP/Markus Schreiber) |
Aki nem akar maradni, azt visszafordítják
Az intézkedés hátterében a menekültügyet szabályozó dublini egyezmény következetes végrehajtása áll - ismertette a szóvivő. Vasárnap 260 menekültet küldtek vissza Bajorországból Felső-Ausztriába.
A dublini szabályozás értelmében európai uniós tagállam csak akkor vesz fel menekülteket, ha azok az érintett tagállamban kívánják előterjeszteni menedékkérelmüket. Azonban ha a migránsok egy másik EU-tagállamban kívánnak menedéket kérni, így például Svédországban, akkor a német hatóságok nem engedik őket tovább utazni - olvasható a Die Welt című német lapban.
Még mindig ezrek vannak úton
Simone Mayr-Kirchberger, Felső-Ausztria rendőrségi szóvivője a Die Presse című osztrák napilapnak elmondta, hogy "növekvő tendenciát mutat" a Németországból kiutasított menekültek száma. A német hatóságok idén naponta "közel 200" embert küldtek vissza, akik közül kiutasításukat követően sokan újra próbálkoznak a határátlépéssel.
Időközben a rossz időjárási körülmények miatt csökken a balkáni útvonalon érkező migránsok száma, azonban még így is ezrek vannak úton Törökország és Németország között. Az idei év első tíz napjában 25 ezer migráns haladt át Szlovénián Nyugat-Európa irányába - közölte az STA szlovén hírügynökség.
Németország már nem annyira befogadó
A német közvéleményben felzúdulást keltett a szilveszteri, bevándorlók által elkövetett atrocitások tömeges mivolta, és a német hatóságok erre adott válasza. Egy ilyen óriási népmozgás sok nehézséget vet fel, és erre minden józan politikusnak számítania kellett volna. Összeállításunk >>