S hogy miért éppen 2007-re datálódik a CIG alapítása? Horváth Béla kivárta, hogy Járai Zsigmond „felszabaduljon”. A jegybanki székből távozó szakemberrel megbeszélték: nincs több multi, nincs több külföldi tulaj, az új biztosítónak hazai alapítói lesznek. Mindketten körülnéztek ismeretségi körükben, így állt össze a magyar közéleti személyiségekből és üzletemberekből álló részvényesi kör. A CIG elnöke azzal számol, hogy az eladások még jó ideig évi 20 százalék felett nőnek, s szerény lesz a törlési arány. Ahhoz, hogy ez megvalósuljon, tartósan meg kell tartani a Brokernet-kapcsolatot, amiben nyilván segít, hogy az ügynökcég nagy tulajdonosai CIG-részvényesek - írja a Figyelő
Horváth Béla szerint nincs szó a részvény túlárazásáról. Elmondta: a cég jó, a reális ár 1200 forint körül van, részvényt pedig szerinte száz évre kell venni. |
A CIG Pannónia Életbiztosító megálmodója, alapító tulajdonosa és elnöke azért nem esik kétségbe, legalább 100 évben gondolkozik. Biztos benne: néhány esztendőn belül minden mutató tekintetében vezeti majd a hazai életbiztosítási piacot.
"Én boldog ember vagyok, hogy nem kell politikával foglalkoznom, de tudom, hogy lobbiznunk kell. Például vissza kellene szereznünk az életbiztosítások adókedvezményét, s jó lenne hamarabb bekerülni a BUX indexbe, mint amit a rugalmatlan szabályok ma előírnak” - nyilatkozta a Figyelőnek Horváth Béla.
„Nekem az a dolgom, hogy legalább évi 20 százalékkal növeljem a díjbevételt, aztán majd a piac úgyis igazolja a teljesítményt. Ismernek már minket a nagy befektetési házak az egész világon. Majd nyomják a gombot, bármilyen legyen is a gazdaságpolitika. Akkor is, ha agyonadóztatnak minket. Ha megy a cég, szinte ingyen papír lesz” - olvasható a Figyelőben megjelenő interjúban.
Figyelő