Pénteken a szabadpiaci olajár idei csökkenése elérte a 10 százalékot, az ár kora délután a legközelebbi határidőre másfél évvel ezelőtti szintjére esett
Pénteken a szabadpiaci olajár idei csökkenése elérte a 10 százalékot, az ár kora délután a legközelebbi határidőre másfél évvel ezelőtti szintjére esett le, a gyakorlatilag 48 óra alatt bekövetkezett ilyen mértékű áresésre pedig több éve volt utoljára példa.
Elemzők szerint az örvényszerűen lefelé eső ár jelensége valószínűleg a hónapok óta tartó árcsökkenési irányzat "végjátéka", azaz a tendencia rövidesen nem folytatódik tovább. Ám azt sem tartják kizártnak, hogy az árak nem 55 dollárnál jutnak erős ellenállási ponthoz, hanem 50-50,5 dollár közelében, azaz a tavaly előtti május közepi szinten.
A Brent olaj 54,50 dolláros ára 2005. novembere, az amerikai WTI hordónként 54,90 dolláros ára 2005. június közepe óta a legkisebb. Az árak később 55 dollár fölé korrigáltak.
Arra is emlékeztetnek, hogy a fejlemények megerősítik az OPEC szándékát, hogy mihamarabb termelése további csökkentéséről döntsön, ami napi 1,7 millió hordónyi lesz. Ugyanakkor az sem kizárt, hogy az olajpiacon elsősorban áralakítóként fellépő befektetési alapok feladják eladási kurzusukat, bár ezt megelőzően igyekeznek korábbi pozícióikat felszámolni, azaz még egy kis ideig további áresés is következhet.
A jelentések emlékeztetnek, hogy az olaj piaci ára például az amerikai könnyűolaj esetében a nyáron 78,40 dolláros hordónkénti áron tetőzött. Ehhez képest negyedével morzsolódott le az ár mostanra.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár