600 milliárddal tartoznak egymásnak a cégek
A társaság az Üzlet and Siker magazin megbízásából 1500 fős mintán végez negyedévente felmérést cégtulajdonosok illetve felsővezetők körében.
Magyarországon jelenleg több mint 600 milliárd forint lejárt kintlévőség van, ami főleg a kis- és középvállalatokat terheli - nyilatkozta Vörös Szilvia, a Best Capital Kft. ügyvezetője a magazin legfrissebb számában.
A harmadik negyedévben végzett felmérésben a megkérdezett vállalkozók 66 százaléka válaszolt úgy, hogy romlott a helyzet a kintlévőségek, azaz a határidőn túli, be nem érkezett bevételek területén. Ugyanakkor csupán 30 százalékuk véli úgy, hogy a következő hat hónapban tovább romlik majd a helyzet. A megkérdezettek mindössze 4 százalékának nincs kintlévősége.
A kintlévőségekkel rendelkező cégek szinte egyöntetűen a rossz gazdasági helyzetet és az etikátlan hozzáállást, azaz a külső körülményeket okolják a helyzet rosszabbodásáért. Mindössze hat százalékuk gondolja azt, hogy a kintlévőségeinek aránya a megfelelő kezelési módszer hiánya, vagyis saját hiányosságuk miatt van.
Ez egyben azt is jelenti, hogy a cégvezetők nem is nagyon tesznek semmit a kintlévőségek kezelésére, mert úgy gondolják, hogy a külső körülményeken nem tudnak változtatni. A válaszok alapján a vezetők felének semmilyen koncepciója vagy stratégiája sincs a kintlévőségeik kezelésére.
A Best Capital felmérése arra is rávilágít, hogy annál a kisebb hányadnál, amelynél csökkent a kintlévőség az elmúlt hat hónapban, a vezetők nagyon magas arányban, 93 százalékban kizárólag belső tényezőket jelöltek meg a kedvező változás okaként. A cégek vezetői elmondták, hogy más alapokra helyezték a kintlévőségeik kezelését, teljesen új szemléletet vezettek be, a kintlévőségek okát egyértelműen házon belül keresték és találták meg. Ez volt a sikerük titka.
A csődtörvény az adósok védőszentje
Lesben állnak a végrehajtók
Jobban kellene büntetni a csődkirályokat
MTI