A jövendő megállapodásról még nem tudni, hogy kizárólag az ING-re vonatkozik-e, vagy Balázs új cége több más biztosítóval is megállapodik.
A váltás érdekessége, hogy a Brokernet mindeddig nem forgalmazta a három legnagyobb hazai életbiztosító termékeit. Az ING mellett sem az Aegon, sem az Allianz nem kötött ugyanis szerződést a biztosítási alkuszcéggel. Bordás György, az ING vezérigazgatója szűkszavúan csak annyit mondott erről, hogy etikai és üzletpolitikai megfontolásokból nem szerződtek a Brokernettel.
A rövid idő alatt páratlan karriert befutó Balázs kiválása azért érinti érzékenyen a céget, mert a Brokernet díjbevételének felét – 28 milliárd forintot – az ő irányítása alatt álló ügynökcsapat hozta. Az idén a forgalom a Magyar Hírlap értesülései szerint a tavalyi négyszeresére nőtt, s ebben is oroszlánrésze volt a most távozni kényszerülő vezetőnek és embereinek. |
Mint arról két gazdasági hetilap a múlt héten beszámolt: a Brokernetben ötszázalékos részesedéssel is bíró Balázs Attilától a cég többi tulajdonosa néhány nappal korábban megvált. A sztárügynök állítólag az után kényszerült távozni, hogy stratégiai kérdésekben nem jutott egyezségre a cég többi tulajdonosával.
Balázs Attila a tavasszal – a tulajdonosi rész fejében – olyan megállapodást kötött, amely távozása esetén három évre kizárja, hogy konkurens cégnek dolgozzon, vagy vetélytárs céget alapítson. Ám az általunk megkérdezett jogászok szerint ez a kitétel nem érvényesíthető, vagyis a sztárügynököt "nem lehet röghöz kötni". Kutvölgyi Pál, a Brokernet társtulajdonosa a Magyar Hírlapnak azt mondta, hogy "az adott helyzet függvényében" reagálnának a szerződésszegésre.
Életbiztosítások összehasonlítása
ÉLETBIZTOSÍTÁSI IRÁNYTŰ