A BUX enyhén esett, a gyógyszerpapírok viszont meredeken
Blahó Levente, a Raiffeisen Bank részvényelemzője elmondta, hogy főleg külső piaci hatások befolyásolták alapvetően a kereskedés menetét, kevés hazai vállalati hír jelent meg. Hatástalan volt a hír az OTP Bank részesedésének növekedéséről a Kulska Bankában, esést okozott viszont a gyógyszerpapírok árfolyamában, hogy a Citigroup leszállította mint a Richter, mind az Egis célárfolyamát. A Richterét 45 ezer forintról 40 ezerre, az Egisét 20 ezerről 18 ezerre rontotta a hitelminősítő. Az elemző azonban úgy véli, hogy mindkét papír már elérte azt a szintet, ahol már érdemes lesz vásárolni. Szerdán a szokástól eltérően nem az OTP bonyolította le a legnagyobb forgalmat, hanem a Mol. Az olajrészvényre továbbra is kedvezőtlenül hat az enyhe időjárás, a magas készletek és a nemzetközi piacokon olcsó olaj.
A világ tőzsdéi az amerikai FED magyar idő szerint késő délutáni kamatdöntését, és az ehhez fűzött indoklását várják. Most nem számítanak az 5,25 százalékos kamat megváltoztatására, de a további kamatpálya szempontjából fontos lehet Ben Bernanke Fed elnök helyzetértékelése.
A Mol árfolyama 0,85 százalékkal csökkent. Az OTP 0,58 százalékkal erősödött. A Magyar Telekom 0,95 százalékkal erősödött. A Richter árfolyama 3,47 százalékkal esett. A másik gyógyszer részvény, az Egis ára viszont 4,87 százalékkal csökkent.
A közepes tőkeerejű papírok közül ismét 900 millió forintot meghaladó forgalmat bonyolított le az Econet, de a keddi 15,22 százalékos emelkedés után szerdán 5,66 százalékot gyengült. Blahó Levente szerint ennek ideje volt, az év eleje óta az Econet 100 százalékot emelkedett, és vannak bizonytalanságok a társaság első negyedéves eredménye, illetve tevékenységének traszparenciája körül. A Synergon a folyamatos vezetőcsere ellenére 350 millió forintos forgalmat bonyolított le szerdán, az árfolyama 4,87 százalékkal emelkedett.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!