A BUX is az adócsökkentés körül forgott
Ma minden az adócsökkentési javaslatok körül forgott, ez azonban nem befolyásolta a tőzsde kereskedését - mondta Dobár Péter, a CIB Bank elemzője. Az elemző szerint, mivel egyelőre csak elképzelésekről van szó, amelyek megvalósulása nem egyértelmű, a befektetőknek nem is kellett reagálni rájuk.
Az elemző kifejtette: az olajár emelkedése és az olajszektorhoz tartozó részvények erősödése ellenére a Mol piacán teljes a csend, a kivárás továbbra is az INA-részvények megszerzésével kapcsolatos bizonytalanságnak szól. A legfrissebb információk szerint a horvát kormány támogatja az INA és a Mol közötti részvénycserét, de a Mol nyilvános vételi ajánlatát a közkézen forgó INA-papírokra még mindig nem hagyta jóvá a horvát tőkepiaci felügyelet.
Az OTP szereplése az elemző szerint beleillett a bankszektor napi teljesítményébe, sőt kicsit még kedvezőbb is volt, hiszen a térségben több nagy banknak csökkent az árfolyama.
A Mol részvények ára 115 forinttal, 0,69 százalékkal 16.585 forintra csökkent, 2,1 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP árfolyama nem változott, 6.900 forintot ért, a bankpapír forgalma 4,5 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom 3 forinttal, 0,37 százalékkal 814 forintra erősödött, forgalma 886,2 millió forint volt.
A Richter papírok árfolyama 445 forinttal, 1,40 százalékkal 31.305 forintra esett, a részvények forgalma 1,1 milliárd forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 125,6 millió forintos forgalom mellett 95 forinttal, 0,72 százalékkal 13.055 forintra gyengült.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 2.195,02 ponton zárt szerdán, ez 1,90 pontos, 0,09 százalékos emelkedés a keddi záráshoz viszonyítva.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
MTI