A Fidesz becsapta maga mögött az ajtót
Kökény Mihály (MSZP), az egészségügyi bizottság elnöke hangsúlyozta: ezek a javaslatok az előterjesztés tartalmán alapvetően már nem változtatnak.
Mikola István, a grémium fideszes alelnöke a kivonulás indokaként elmondta: a bizottsági ülésre nem kapták meg a módosító indítványokat, és ezt az eljárást cinikusnak minősítette. "A kormányzati oldal nem bír a saját törvénytervezetével", a Fidesz nem vesz részt ebben a komédiában - jegyezte meg Mikola István. Hozzátette: nem lehet tudni, hogy a törvény hogyan fog működni a gyakorlatban, és ez súlyosan sérti a jogállamiságot.
Kökény Mihály reagálásában szomorúnak nevezte a fideszes és KDNP-s bizottsági tagok kivonulását. Mint mondta, az ellenzék minden alkalmat megragad, hogy a törvényjavaslat tárgyalásából színjátékot csináljon.
A bizottsági ülésen Perjési Klára (MSZP) javaslatot tett arra, hogy az új egészségbiztosítási rendszerről rövid rajfilm készüljön, amely tájékoztatná az embereket az újdonságokról, így az számukra könnyebben érthető lesz és talán segít kialakítani egy reális véleményt. "Az emberek nincsenek képben a kétféle, kormányzati és ellenzéki kommunikáció miatt" - fogalmazott Perjési Klára.
Az egészségbiztosítási törvényjavaslatról hétfőn, várhatóan késő este lesz zárószavazás.
A Fidesz és a KDNP fenntartja, hogy nemmel szavaz az egészségbiztosításról szóló törvényjavaslatra, az ellenzéki frakciószövetség a hétfői végszavazáson emellett nemet mond a költségvetési törvényre és a regisztrált élettársi kapcsolatról szóló javaslatra is, ugyanakkor támogatni fogja a két ombudsmanjelöltet - mondta a Fidesz frakcióvezetője.
Navracsics Tibor a Fidesz-KDNP frakciószövetségi ülése után hangsúlyozta: az egészségbiztosításról szóló előterjesztés záróvitájában elmondják, hogy a Magyarország jelenlegi helyzetében rendkívül kockázatos vállalkozás az egészségügy privatizációja, mert kettészakíthatja a társadalmat.
MTI