Határozott célok, határozatlan idő: itt a sztrájk
.jpg)
A politikus úgy vélte, nem nehéz levonni azt a következtetést, "sőt egyéb következtetés le sem vonható, minthogy a magyar társadalom nem akarja a több-biztosítós egészségügyi rendszert". Ha ennek ellenére a koalíciós többség megszavazza a törvényjavaslatot, akkor "kétségbe vonhatatlan egyértelműséggel" kijelenthető, hogy a magyar társadalom túlnyomó többsége ellen foglal állást.
Az ellenzéki párt által az elmúlt egy hétben készíttetett országos felmérés során 250 ezer, az ország különböző pontján élő embert kérdeztek meg telefonon. |
A kormányszóvivő úgy látja, hasonló a helyzet most is: rendet kell tenni, hogy végre a páciens legyen a főnök az egészségügyben, és érte dolgozzon orvostól gyógyszercégig mindenki. Egy dolog változik ugyanis az új, egy biztosítós-több pénztáras rendszerben: a kórházaknak, rendelőknek és a többi szolgáltatónak versenyeznie kell egymással, hogy a beteg úgy érezze, mindent megtettek az ő érdekében - közölte.
Kiemelte: eközben maradéktalanul érvényesülnek a mostani rendszer alapelvei is. Aki most is biztosított, az az új rendszerben is az lesz, hiszen az egészségügy finanszírozása a jövőben is az egységes nemzeti kockázatközösségen alapuló, szolidaritáselvű, kötelező társadalombiztosítás keretében történik - mondta a kormányszóvivő.
Daróczi Dávid emlékeztetett arra: a biztosítás - mint eddig, a jövőben is - kötelező lesz, senkit sem lehet kizárni a rendszerből. Nem lehet különbséget tenni a biztosítottak között az alapján sem, hogy ki hány éves, hol lakik, milyen az egészségi állapota - mindez egyáltalán nem befolyásolja továbbra sem, hogy mennyi járulékot kell befizetni utána. Megjegyezte azt is: a kismamák, gyerekek, öregek és szegények járulékát az állam fizeti ezután is.
Itt a megoldás a kórházi lopásokra - nem az emberek lesznek kulturáltabbak
Ketyeg az óra: rendezte biztosítási jogviszonyát?
Tovább hódítanak a befektetési biztosítások
Horváth Ágnesnek nincs vészforgatókönyve
Két kiflit és egy Aspirint, legyen szíves!
MTI