.jpg)
Mint mondta, a hitelességnek, a stabilitásnak és a kiszámíthatóságnak mind nagyobb jelentősége van Magyarország jövője szempontjából, ezért olyan politikára van szükség, amely mindezt biztosítani tudja. A Fidesz elnöksége szerint a kisebbségi kormányzás, Gyurcsány Ferenc és a szocialista párt nem felel meg ennek a hármas a követelménynek.
A hitelességgel kapcsolatban Navracsics Tibor megjegyezte: arra még nem volt példa a magyar politikatörténetben, hogy egy párt a választásokat követően az ellenkezőjét valósítsa meg annak, mint amit a kampányban mondott, ami a választási programjában szerepel, mégpedig - fejtette ki - az MSZP Gyurcsány Ferenc vezetésével ezt tette. A hitelesség elvesztésében szerinte szerepet játszott az is, amikor a kormány négy hónapig, az őszödi beszédig próbálta fenntartani azt a látszatot, hogy minden rendben van.
A stabilitás kapcsán a frakcióvezető úgy vélte, a kisebbségi szocialista kormányzás vélhetően a látszatot sem tudja majd biztosítani, hiszen a gazdasági stabilitást többségben sem tudta megteremteni.
Navracsics Tibor emlékeztetett a konvergencia programra, amelyet - mint mondta, a gazdasági előrejelzésekhez hasonlóan - folyamatosan változtatni kell, mégpedig úgy, hogy a módosítások soha nem a jobbulás irányába mutatnak. Úgy vélte, az eddigi kormányzás is sodródott az eseményekkel, nem tudott kedvező gazdasági környezetet teremteni, vélhetően ez kisebbségben folytatódni fog.
A Fidesz elnöksége szerint a kiszámíthatóság terén is rosszul áll az MSZP, a miniszterelnök és a kisebbségi kormány is. Mint Navracsics Tibor mondta, az a párt, amelyik kétszer támogatta az egészségbiztosítási pénztárakról szóló törvényt, most ezzel éppen ellentétes koncepciót akar megvalósítani. Közölte: keddi hír, hogy Horváth Ágnes egészségügyi miniszter előterjesztése alapján egy újfajta vizitdíjat, a szakrendeléseken mintegy kétezer forintos hozzájárulást akarnak fizettetni.
"Más dolog, amit mondanak, és megint más, amit tesznek" - szögezte le Navracsics Tibor.
Gyurcsány felajánlotta lemondását?
Gyurcsány nem tagja a tárgyalódelegációnak?
Napirend előtti szócsata
Válság-forgatókönyvek: Gyurcsány jól taktikázott?
Gyurcsány: Nem az SZDSZ az elsőszámú ellenfelünk
Gyurcsány reformokat szeretne, de nem lesznek
Gyurcsány döntött: kisebbségben is marad
MTI