A KBC hűséges lesz hozzánk
A fórumon a magyar és a belga üzleti élet ismert személyiségei között folyt véleménycsere a magyar tőkepiaci befektetési lehetőségek vonzó, illetve kevésbé vonzó jellemzőiről, alapvetően Jaksity Györgynek, a Concorde befektetési cég elnökének a prezentációja alapján.
Sólyom László elmondta, hogy a Magyarországon a bankszektor második legnagyobb szereplőjeként nyilvántartott KBC igazgatója, rövid négyszemközti beszélgetésük során egyáltalán nem osztotta azokat - az államfő szerint "mostanában divatos" - megállapításokat, amelyek Magyarország pillanatnyi gazdasági nehézségeit távlatilag is pesszimista értékelésbe helyezik. A köztársasági elnök szerint a KBC-vezető azt mondta, hogy "hűségesek lesznek" Magyarországhoz, hosszú távra tekintenek előre, és fenn kívánják tartani azt a helyzetet, amelyben Magyarország regionális központként szerepel stratégiájukban.
A köztársasági elnök kitért arra, hogy Yves Leterme belga miniszterelnökkel folytatott keddi megbeszélése is arról győzte meg, Brüsszelben számítanak Magyarországra, mint az Európai Unió Belgiumhoz hasonló súlyú tagjára, amely - a 2010-2011-es spanyol-belga-magyar EU-elnökségi trió egyik tagjaként - az integráció elmélyítéséhez kíván hozzájárulni.
Jaksity György elemzésében egyébként hangsúlyos gondolat volt, hogy Magyarország a 90-es években úttörő szerepet játszott a térségben, de 2000 után a "felelőtlen pénzügyi politika csapdájába" esett, és jelenleg Magyarországon "az elkerülhetetlen reformokat hátráltatja a társadalom részéről megnyilvánuló ellenzés".
Múlóban az üzletelési kedv
Megveszi a KBC az Istrobankát
Leminősítették a KBC-t
MTI