.jpg)
Szabó Pál felhívta a figyelmet arra, hogy a szolgáltatások üzemeltetésének vállalkozásba adásával nem szűnik meg a posta felelőssége, a cég garanciát vállal a folyamatos működtetés biztosítására. Utalt arra is, hogy eddig országosan mintegy 330 postát működtetnek vállalkozásban, a cég a programban ezt a kört is egységesítené. A vállalkozásba adás közbeszerzési eljárás keretében történik; az új szolgáltatók 2008. július 1-jével kezdhetnék meg tevékenységüket.
A vezérigazgató a program előnyei közé sorolta, hogy versenyben tartja a Magyar Postát, emellett pedig a helyi, egyébként más szolgáltatásokat is nyújtó kis- és középvállalkozókat is helyzetbe hozza. Az elhangzott tájékoztatás szerint a postának árbevétel oldalról már nincs tartaléka, csak "belül" tud megváltozni, hogy ne váljon veszteségessé. Szabó Pál arra figyelmeztetett, hogy a magyar cégnek az osztrákhoz hasonló erős szervezetekkel kell majd versenyeznie 2013 után, így a programnak nincs alternatívája.
A 2013-ban esedékes európai nyitás után várhatóan nem a lakossági, 4-5 százalékos árbevételt hozó lakossági üzletágért folyik majd a verseny, hanem például az üzleti partnerek nagy küldeményforgalmáért. A Magyar Posta 2013-ig tartó stratégiai tervében nem szerepel a posta részbeni vagy teljes privatizációja, illetve annak előkészítése - hangoztatta Szabó Pál.
Az ülésen a kormánypárti képviselők egyetértettek a program célkitűzéseivel, míg az ellenzékiek aggodalmuknak adtak hangot a más szempontokat figyelmen kívül hagyó "költséghatékonysági elv" érvényesülése miatt. A Fidesz álláspontja szerint nem szabad engedni, hogy a kistelepülésen élők másodrangú állampolgárok legyenek a postai szolgáltatások igénybe vételénél.
Kettő az egyben: bolt és kisposta
A mellékhatásokról kérdezze meg postását...
Csak egy iroda felelhet meg a Posta igényeinek
MTI