.jpg)
Parragh László a legveszélyesebbnek azt tartja, hogy elmaradt az adó- és járulékrendszer átalakítása, illetve növekedhet az inflációs várakozás. Szerinte a gazdaság körüli intézményrendszerekben - oktatás, egészségügy, közigazgatás - nem ment végbe a rendszerváltás, a gazdasági döntésekben pedig nagyobb hangsúlyt kap a politika, mint a szakmaiság.
Az elnök a kitörési pontok közt említette egyebek között az uniós források versenyképesség élénkítő, és munkahelyteremtő felhasználását, a feketegazdaság elleni küzdelmet, a kiadások csökkentését, és a gazdaságpolitika hitelességének visszaállítását.
Márton György, a Dél-Dunántúli regionális Fejlesztési Ügynökség ügyvezető igazgatója az eseményen arról beszélt, hogy Dél-Dunántúlon található az ország leghátrányosabb kistérségeinek harmada, Somogy megye pedig mind a hátrányos kistérségek, mind az ipari termelést tekintve a sereghajtók között van.
Az igazgató elmondta: jelentős uniós pénzeket lehet szerezni a regionális-, és még többet az ágazati programokon keresztül. Hangsúlyozta, a dél-dunántúli regionális programban prioritást élveznek a szálláshelyfejlesztések, amelynek keretére március 3-ig lehet pályázni.
Ugyanakkor elgondolkodtatónak tartotta, hogy az előző pályázati körben az üzleti infrastruktúra - például ipari parkok-, inkubátorházak - fejlesztésére elnyerhető 5 milliárd forintos keretnek csak a felére érkezett be igény. Azt pedig még nem tudni, hogy ezek közül melyik felel meg majd a támogatási feltételeknek.
Előrehozott választásokat jósol a FAZ
Szent-Iványi: a Fidesz a nagybirtokost képviseli
Felénk tart a válság - kikerülni lehetetlen
Magosz: Gyurcsány feje már nem az EU-ban jár
MSZP: Visszaszorítják a "bal-szárnyat"
MTI