A felügyelet elsődlegesen azt javasolja a MÁV ÁBE jövő csütörtökön tartandó közgyűlésének, hogy szavazzák meg a pótbefizetést, mert így anyagilag jobban járnak, mint ha elutasítják azt. Elutasítás esetén a PSZÁF azonnal visszavonja az egyesület tevékenységi engedélyét, a tagok pedig 30 napon belül másik biztosítóhoz szerződhetnek, annak a díjával. Miután a tagok többsége budapesti fiatal, az ő díjuk a legmagasabb a biztosítóknál.
A napi kifizetések nem okoznak gondot a biztosító egyesületnek, sőt amióta felügyeleti biztos irányítja azt, a 150 napos kártérítési idő 100 nap alá csökkent - mondta a főigazgató. Gondot a tartalékok okoznak, amelyeket az első közgyűlésen a felügyeleti biztos 5 milliárd forintban határozott meg. Ebből kellene a nagy károkat, illetve a most még nem forintosíthatóakat kifizetni.
Az egyesületnek mintegy 200 ezer kgfb-s tagja van, az 5 milliárdot közöttük elosztva jön ki a 20-30 ezer forint közötti összeg. Amennyiben elmarad a pótbefizetés, az új biztosítónál induló kockázati időszakig mindenképpen helyt kell állniuk a MÁV ÁBE tagjainak. Ez azt jelenti, hogy az egyesület fizeti a károkat addig, ameddig pénze van, utána a károkozónak magának kell a különbséget rendeznie. Az átlagos kár eddig 400 ezer forint volt. A pótbefizetés viszont fedezné egészében a károkat.
A tájékoztatón elhangzott, a PSZÁF az év végével a pótbefizetés vállalása esetén is visszavonja a MÁV ÁBE működési engedélyét, így a jövő évet mindenképpen más biztosítónál töltik az ügyfelek.
Kérő nélkül maradhatnak a MÁV biztosítósok
MÁV Biztosító: rosszul járhat, aki nem fizeti a díjat
Hamarosan sínre kerülnek a MÁV biztosítósok
Négyszeres hiány a MÁV Biztosítónál - menesztették az elnököt
Pótdíjat kérnek a MÁV Biztosító ügyfeleitől?
Jótanácsok a MÁV biztosító ügyfeleinek
A MÁV elhatárolódik a MÁV Biztosítótól
MTI