
A tanulmány szerint Magyarország megelőzte Olaszországot, Csehországot, Lengyelországot, Bulgáriát, Romániát és Szlovéniát is. |
Magyarországgal kapcsolatban a tíz kategóriából háromban - vállalkozásindítás; tulajdonjog-nyilvántartás, vállalkozásmegszüntetés - pozitív hatású, míg egy esetben - adófizetés - negatív reformlépéseket emel ki a kiadvány. Visszaesés tapasztalható a szerződésben foglaltak érvényesítésében - az ügyvédi és bírósági költségek, valamint az eljárások számának emelkedése miatt -, és az adóbevallások időigényében - írja a Népszabadság.
A lista arra is rávilágít, hogy Kelet-Európa és a volt szovjet térség a legaktívabb reformer, míg Latin-Amerika változtatott a legkevesebbet. Észtország, Lettország és Grúzia bekerült a legjobb huszonötbe. A táblázat élén Szingapúr áll, a második Új-Zéland, a harmadik az Egyesült Államok, majd Hongkong, Dánia, Nagy-Britannia, Kanada, Írország, Ausztrália és Izland következik. Magyarország előtt végzett Szlovákia, Ausztria és Örményország is, ám mögénk szorult az említett térségbeli országok mellett például Görögország és Törökország.
A tanulmányt a kormányzat a reformok működésének, az elmúlt év "közös erőfeszítéseinek" bizonyítékaként, az "Üzletre hangolva" üzleti környezetjavító program sikereként értékelheti majd. Erre utal, hogy Kóka János gazdasági miniszter Népszabadságnak adott minapi interjújában azt mondta: ha nem javul látványosan a világbanki listán elért magyar helyezés, nem lesz mire büszkének lennie miniszteri időszakának értékelésekor.
Veres egyik szeme sír, a másik nevet
Hihetetlen: született előrelépés a Tanácson
181.500 forintot keres az átlagmagyar
Cseh kézbe kerül a Valutaalap?
Amerikai befektetők hozzák a pénzt Magyarországra