Alstom-ügy: "menteni, ami menthető"
A politikus az Index hírportálnak nyilatkozott a múlt héten, és akkor jelezte: nem zárja ki annak lehetőségét, hogy a szerződésbontás ellenére mégis megegyeznek az Alstommal a metrókocsik szállításáról.
A főpolgármester az MTI kérdésére, hogy mikor tárgyalnak a céggel, azt mondta: "kétségbeejtő", "katasztrofális", amit az előző városvezetés tett Alstom-ügyben, hozzátéve, az "megmagyarázhatatlan". De - fűzte hozzá - szeretnék "menteni, ami menthető", hogy a város a lehető legkisebb veszteséggel kerüljön ki az ügyből, ezért csütörtökön tárgyalnak a cég vezetőivel, meghallgatják a társaság álláspontját.
A BKV múlt szerdán közölte, hogy felmondta a 2-es és 4-es metróvonalra szánt szerelvények szállítási szerződését az Alstommal, miután a Nemzeti Közlekedési Hatóság jogerősen is elutasította a Metropolis vonatok végleges típusengedélyének kiadását.
Tarlós István szerdai sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: "a metróberuházás körül elképesztő helyzet állt elő", mivel az előző városvezetés idején, körülbelül három hónappal ezelőtt a közgyűlés úgy döntött, amennyiben nem szerzi meg a jogerős hatósági engedélyt az Alstom, a BKV köteles felbontani a másfél évet késlekedő szállítóval a szerződést. Ám ezt a határozatot az előző városvezetés nem hajtotta végre.
Megvizsgáljuk, hogyan lehetett ilyen szerződést kötni, hogyan lehet, hogy a városvezetés másfél év után sem lépett, a közvélemény elől pedig elhallgatták, hogy sem a magyar, sem az uniós szabványnak nem felelnek meg a szerelvények - mondta.
MTI