Amerika mégis győz Irakban?
"Egyre több jel utal arra, hogy a háborúskodás új, reménykeltő fordulatot vett" - fogalmaz az újság.
Csökkent az amerikai hadseregben, valamint az iraki polgári lakosság körében azoknak az áldozatoknak a száma, akik támadások következtében haltak meg. Ugyancsak kevesebb rakétatámadást hajtottak végre a felkelők.
A júniusi 101 után októberben "csak" 39 amerikai katona vesztette életét az arab országban. Míg augusztusban 1791 iraki civil halt meg, októberben 750. A lázadók 2006 februárja óta a legkevesebb rakétát lőtték ki, és a legkisebb mértékű "közvetlen tűz" érte a koalíciós erőket.
A bagdadi biztonsági hatóságok közölték: a javuló közbiztonság lehetővé teszi, hogy a fővárosban és környékén csökkentsék az ellenőrzési pontok számát, enyhítsenek a kijárási tilalmon és újra megnyissanak a forgalom előtt bizonyos utakat.
Núri al-Máliki miniszterelnök a héten számolt be arról, hogy a síita-szunnita felekezetközi erőszak Bagdadban 77 százalékkal csökkent a tavalyi csúcshoz képest. A koalíciós erők számára egykor legveszélyesebb, nyugati al-Anbár tartományban az amerikai haderővel szövetkező szunnita arab törzsek vezetői közölték: már "majdnem legyőzték" az al-Kaida erőit.
Az újság szerint a Bush-kormányzatban vagy az iraki amerikai hadvezetés köreiben még senki nem mer győzelmet emlegetni a négy és fél éve tartó háború fordulatai után. David Petraeus tábornok főparancsnok telefonon azt mondta Bagdadból, hogy a szélsőségesek és a bűnöző elemek elleni harc még nem fejeződött be.
Tízéves gyerek volt az öngyilkos merénylő
Irak együttműködést ígért Törökországnak
Döbbenetes katasztrófa fenyeget Irakban
MTI