"A két évvel ezelőtti recesszió gyakorlatilag váratlanul és igen érzékenyen érintette a hazai háztartásokat, mivel 2008-ban, a válság kezdetét megelőzően a lakosság szinte 0%-os megtakarítási rátával rendelkezett. Az azóta eltelt két évben a lakosság folyamatosan spórolt, így az elmúlt egy évben sikerült a GDP 5,0 százalékára, 1347 milliárd forintra növelni a háztartások nettó megtakarítását, ami nagyon jó tendencia. A jövő évi szja-csökkentés az előzetes számítások szerint a háztartások jelentős részének növelheti a bevételeit, ezért érdemes fontolóra venni, hogy ennek egy részét megtakarításra fordítsuk, hiszen az időben elkezdett megtakarítással jelentős anyagi tartalék érhető el" – mondta el Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója a cég közleménye szerint.
Kövesse élőben a piacokat! Ingyenes real-time árfolyamok csak nálunk! |
Még egy érv a rendszeres vételi megbízás mellett, hogy a többszöri értékpapír-vásárlással elkerülhető a befektetők egyik legnagyobb félelme, az egyszeri befektetés kockázata, azaz, hogy jó időben jó értékpapírba fektetnek-e be. Ezek pedig elég komoly érvek lehetnek ahhoz, hogy a jövőre várhatóan megnövekvő havi nettó bevételünkből ne csak fogyasszunk, de takarítsunk is meg többet – magyarázta Horváth István.
"A rendszeres vételi megbízás történhet egyszerű értékpapír számláról is, de azoknak, akik 3-5 éves időtávra tudnak tervezni, a kamatadó-kedvezmény miatt már érdemes a tartós befektetési számlát (tbsz) választaniuk. Azok számára pedig, akik ennél is hosszabb futamidőben gondolkodnak a nyugdíj-előtakarékossági számlát (nyesz) ajánljuk, hiszen a nyesz-en elhelyezett megtakarítások után a kamatadó mentesség mellett évi százezer forint személyi jövedelemadó-jóváírás is jár" – magyarázta a szakember.
Privátbankár