Ártani biztos nem fog a Lex Mol
A tőzsde honlapján olvasható állásfoglalás szerint a "Lex Molként" emlegetett módosító javaslat a magyar tőkepiacot elsősorban a felvásárlási szabályok változásai révén érintheti.
A javasolt változások nem adnak automatikus vagy többlet eszközöket a nyilvános társaságok igazgatóságainak, csak nagyobb mozgásteret, lehetőséget biztosítanak az ellenséges felvásárlási kísérlettel szembeni védekezésre, amennyiben arra a társaság közgyűlésétől előzőleg megkapták a felhatalmazást. A céltársaságok igazgatósága ugyan megzavarhatja a felvásárlást, például az alaptőke megemelésével vagy a társaság saját részvényeinek megszerzésével, de ezt a társaság alapszabálya megtilthatja, azaz amennyiben a részvényesek többsége ezt ellenzi, erre nem kerülhet sor.
A tőzsde vezetése számára kiemelten fontos kérdés az ellenséges felvásárlásra vonatkozó szabályok alakulása. A közlemény emlékeztet, hogy az utóbbi nyolc évben a többségi tulajdont szerző szakmai befektetők kezdeményezésére már 34 hazai céget vezettek ki a Budapesti Értéktőzsdéről, a mindenkori kivezetési árfolyamon számolva összesen 720 milliárd forint értékben.
A tőzsdén jegyezett vállalatok száma, valamint azok kapitalizációjának és részvényforgalmának mérete nemzetgazdasági érdek, mivel meghatározó befolyással bír a magyar fizetőeszköz napi likviditására és stabilitására, valamint meghatározó szerepet játszik a lakosság több 10 ezer milliárd forintnyi pénzügyi megtakarításának az itthon tartásában - olvasható a BÉT közleményében.
Lex Mol: Brüsszel egyelőre nem blokkol
Lex Mol - nem lesz többet csiki-csuki (hanganyag)
Megcsalták, de nem mondott le a házasságról az OMV
MTI