Az Egis és az OTP húzta felfelé a piacot
A részvénypiacon 36,63 milliárd forint értékben születtek üzletek, a vezető részvények ára az OTP kivételével csökkent az előző napi záráshoz viszonyítva.
A kis- és közepes kapitalizációjú részvények indexe, a BUMIX 50,68 ponttal 2.086,51 pontra emelkedett, ez 2,49 százalékos erősödés.
Az Egis Gyógyszergyár középtávú célja az orosz piacon továbbra is évi 25 százalékos forgalomnövekedés, a tényleges adatok azonban rendre meghaladják ezt, a legutóbbi negyedévben 54 százalékos volt a bővülés - ismertette Marosffy László vezérigazgató-helyettes.
A belföldi piacon 10 százalékot kevéssel meghaladó, Kelet-Európában 15 százalékos árbevétel-emelkedéssel számol a vállalat.
Szatmári Tamás, a Takarékbank Rt. üzletkötője a gyógyszergyár csütörtöki hírét jelölte meg a papír 10 százalékot meghaladó növekedésének okaként.
Az OTP szintén jelentős, 4,5 százaléknál nagyobb erősödésére azonban nem talált magyarázatot. Kozma László, a Raiffeisen Bank Rt. üzletkötője a bankpapír drágulását a pénzintézet keddi bejelentéseivel indokolta. A társaság kedden jelentette be, hogy kötelező érvényű ajánlatot nyújtott be a kijevi székhelyű Ukrsotsbank többségi részesedésének megvásárlására, valamint sajátrészvény vásárlási szándékát is jelezte. Csütörtökön azonban az ukrán bankeladási ügylethez közel álló források szerint a kizárólagos tárgyalásokat az olasz Banca Intesa pénzintézettel kezdték meg az Ukrsotsbank tulajdonosai az eladásról.
A szakember ezzel kapcsolatban úgy vélekedett, hogy a nap eleji kedvező hangulat a rossz hír ellenére kitartott. Hozzátette: az OTP eddig alulteljesített a régióban, ugyanakkor az elmúlt három napban csaknem 10 százalékot erősödött.
A Richter esetében a jó eredmény hatására történt emelkedés után korrekció tapasztalható, és az Egis rekorderedménye miatt valószínűleg a befektetők áthelyezik a hangsúlyt a kisebbik gyógyszergyári részvényre - vélekedett Kozma László.
Az Egis történelmi csúcson, 29.455 forinton zárt, ez 10,32 százalékos, 2.755 forintos emelkedés, a papír forgalma meghaladta a 3,9 milliárd forintot.
A Mol-részvények 6,9 milliárd forint értékben forogtak, árfolyamuk 150 forinttal, 0,71 százalékkal 21.100 forintra nőtt.
Az OTP 330 forintot, 4,51 százalékot erősödött, 7.650 forinton zárt, forgalma 18.58 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom 0,73 százalékkal, 7 forinttal erősödött, 960 forinton fejezte be a kereskedést, 1,2 milliárd forint értékben forgott.
A Richter záráskor 42.700 forintot ért, 495 forinttal, 1,15 százalékkal kevesebbet, mint szerdán. A gyógyszeripari részvénnyel 3,6 milliárd forint értékben kereskedtek.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!